
Справу HELIX поновили. Коли її спрямують до суду?
Автор:
Ірина БЕЛЯКОВА
- Є 520 заяв від потерпілих, збитки – близько 50 млн грн. Адже, відколи призупинили справу, більше заяв не надходило, запевнили у поліції.
- Із Великобританії надійшла відповідь тернопільським поліцейським, і розслідування кримінального провадження щодо фінансової піраміди відновили.
У справі HELIX нарешті є зрушення – кримінальне провадження, яке було призупинене майже 2 роки тому, відновили.
Усна домовленість про співпрацю з силовиками Великобританії є. Щойно надійде письмова і офіційна, опрацьовані дані про компанію, її можна буде скеровувати до суду.
- По HELIX нарешті є зрушення. Справа була призупинена, бо мали переконатись, що в Британії немає компанії HELIX, - пояснив начальник відділу комунікації головного управління нацполіції в області Сергій Крета. - Вони отримали наші запити і готові співпрацювати та надавати міжнародну правову допомогу в кримінальному провадженні. Розслідування вже відновили. Найближчим часом буде відповідь, і справа буде скерована до суду.
Коли була призупинена справа, міру запобіжного заходу для трьох фігурантів – «батьків» HELIX, теж призупинили.
Нагадаємо, слідство у справі Helix призупинили у зв’язку з виконанням запиту у рамках міжнародного співробітництва. Поліція надіслала запит про міжнародну правову допомогу правоохоронним органам Сполученого королівства Великобританії та Північної Ірландії - для отримання інформації про іноземну компанію ««Helix Capital Investments Ltd», яка, зі слів підозрюваних, залучала кошти інвесторів. Лише після отримання відповіді, пояснили в поліції, можливо буде завершити слідство та скерувати справу до суду. Запити поліція надіслала ще 29 березня 2017 р. Відповіді не було. За правилами міжнародної допомоги, українські слідчі тільки через півроку могли звернутися до них з нагадуванням. Інших методів впливу немає.
Читайте також У керівників Helix арештували елітний автопарк, декілька квартир та будинків
Кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство) та ч. 2 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом), розпочате 18 січня 2016 р. за матеріалами правоохоронних органів, що діє «шахрайська схема». Певний час збирали докази злочинної діяльності, після чого 1 грудня 2016 р. були затримані підозрювані і 2 грудня їм повідомлено про підозру у вчиненні даних злочинів. 4 грудня їм було обрано міру запобіжного заходу – тримання під вартою із можливістю внесення застави. Дмитро Нагута мав внести 5 млн грн., Роман Фелик 2, 5, а Богдан Воронцов – 1 млн грн. Розмір застави оскаржували і після внесення зазначених судом сум на підозрюваних було покладено обов’язки, серед яких не полишати місто проживання. Для всіх трьох йшлось про Київ, адже у Дмитра Нагути там є власне житло, двоє інших надали договори оренди, каже слідчий.
Читайте також У Тернополі відкрили новий офіс Helix в той день, коли до поліції подав заяву 500-ий ошуканий
За інкримінованими злочинами, кожному з фігурантів справи світить за ст. 190 Кримінального кодексу України від 5 до 12 років з конфіскацією, а за 209 - від 7 до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.