Новини Лановець та району

Чи буде парк та житловий комплекс замість дач на «Алясці»: що нового у судовій тяганині

Чи буде парк та житловий комплекс замість дач на «Алясці»: що нового у судовій тяганині

Чи буде парк та житловий комплекс замість дач на «Алясці»: що нового у судовій тяганині

Автор:

Вадим Єпур

  • Західний апеляційний господарський суд розглянув апеляційну скаргу Тернопільської міської ради на рішення Господарського суду щодо скасування рішень міськради стосовно земельної ділянки на вул. Тарнавського.
  • Що ухвалив суд та чи буде парк з житловим комплексом на місті дач – читайте у матеріалі.

Судові справи тривають уже майже пів року. За цей час Господарський обласний суд визнав рішення міської ради щодо дачних ділянок на Тарнавського незаконними. Загалом паралельно тривали два суди по скасуванню рішень міськради. Однак міська рада подала апеляцію на рішення Господарського суду. Справу ще не закінчено.

Чергові судові засідання відбулись у Львові в Західному апеляційному господарському суді 2 та 3 березня. На засіданні зібралися представники садівничого товариства та представник міської ради.

Дачники приїхали до суду, щоб показати свою позицію. Відступати ніхто не збирається, адже дачні ділянки були у їх користуванні 52 роки. Однак люди кажуть, що вони не проти парку та розвитку міста, однак вони хочуть, щоб їм надали рівноцінну землю, адже земля у межах села Малашівці надто далеко від Тернополя.

«Право на користування землею є безстроковим»

Міська рада не погоджується з рішеннями Господарського обласного суду. Представник міської ради акцентує на тому, що земля сільськогосподарського призначення не може знаходитися у межах міста. Також дачні ділянки не мають чітко встановлених кордонів та документів, які це підтверджують.

- Якщо аналізувати відповідь Держгеокадастру, яку взяли за основу до прийняття рішення Господарського суду, то слідзазначити що жодним чином не відображено ні меж земельної ділянки, ні конфігурації, - пояснює представник міської ради, начальник відділу претензійно-позовної роботи Віталій Гірняк. – Мало місце незрозуміле твердження суду, яке жодним чином не обгрунтовується земельним законодавством, щодо облікування земельної ділянки, а мало місце посилання на довідку, яка вже втратила чинність.

Також Віталій Гірняк пояснює, що в генеральному плані міста спірна земельна ділянка розділена на дві зони – рекреаційна зона (парк) та зона для багатоквартирної житлової забудови, однак суд першої інстанції не взяв це до уваги.

- Садівниче товариство є законним користувачем земельної ділянки і тому без попереднього вирішення у встановленому порядку відповідно до законодавства питання про припинення їх права на користування землею, всі рішення міської ради щодо земельної ділянки вважаються неправомірними, - пояснює адвокат дачників Павло Варода. – Ми вважаємо, що надання дозволу на розроблення документацї землеустрою можливі лише для тих земельних діляок, які не передані у власність або в користування.

Адвокат пояснює, що право на користування земельної ділянки є безстроковим, а садівниче товариство, хоча воно і змінювало за час користування свою назву, лишається однією і тою ж юридичною особою.

- Правокористування спірною земельною ділянкою є безстроковим, як слідує з рішень 1966 року. Садівниче товариство є однією і тією ж юридичною особою, яка набула право на користування земельної ділянки 52 роки тому. Код ЄДРПОУ не змінився з часу створення садівничого товариства. Доводи міської ради, що ми не є  правонаступниками юридичної особи, якій і передали земельну ділянку суд спростував.

Не можуть знайти межі ділянки

Представники міської ради неодноразово наголошував, що дачники не можуть точно визначити межі своєї ділянки. Хоча дачі обмежено вулицями Генерала Тарнавського, вул. Київська, вул. М. Липницького, вул. Володимира Великого (мікрорайон №14), представник міської ради каже, що точна геолокація дач не визначена точно, як цього вимагає законодавство.

- Коли земельну ділянку передавали у користування садівничому товариству, складали відповідний акт, де були чітко визначені їх межі, - пояснює Павло Варода. Зі зміною законодавства тепер використовують новітні технології, з якими ділянку можна ідентифікувати за іншими ознаками. Зараз проводять топографо-геодезичні зйомки, супутникові зйомки, як дозволяють точно встановити розташування ділянки. В час, коли землю передавали в користування таких технологій не було і використовували інші методи визначення розташування.

Господарський обласний суд встановлював межі ділянки дачників. До матеріалів справи долучили акти передачі землі садівничому товариству, де їх межі визначали відповідно до минулого законодавства. Тепер ці документи досліджуватиме апеляційний суд.

Колегія суддів заслухала позиції представників міської ради та садівничого товариства, однак розгляд справи довелось відкласти, оскільки в складі суддівської колегії сталися зміни і новій судді потрібно ознайомитися з матеріалами справи.

Три судових засідання мають відбутися 23 березня. Як вважають дачники, саме тоді мають винести рішення, оскільки справа вже на фінальній стадії розгляду. Однак чи закінчиться все 23-го березня ще не відомо. Журналісти "20 хвилин" продовжують стежити за ситуацією. Більше читайте згодом. 

Що ви думаєте стосовно цієї справи? Як вважаєте, чи буде новий парк та житловий комплекс на «Алясці»? Діліться думками у коментарях!

{pulls id=2507|}

Останні новини

Це цікаво

Оголошення

Нерухомість

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *