Новини Лановець та району

Головний санітарний лікар не виключає поширення коронавірусу Україною. Як уникати інфекції

Головний санітарний лікар не виключає поширення коронавірусу Україною. Як уникати інфекції

Головний санітарний лікар не виключає поширення коронавірусу Україною. Як уникати інфекції

Автор:

Діана Олійник

Наразі фахівці з охорони здоров'я, медики та вчені розробляють епідеміологічний прогноз для України.
 

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко не виключив можливості поширення коронавірусу COVID-2019 на території країни.
"Ми повинні розуміти, що рано чи пізно, але коронавірусна інфекція може поширюватися і на території нашої країни", – заявив Ляшко, передає «Обозреватель».

"Сьогодні у нас один випадок. Можливо, буде і поширення хвороби на території. Ми бачимо приклад Італії, Німеччини", – уточнив він.
Читайте також В сусідній області офіційно підтвердили перший випадок коронавірусу. ВІДЕО

Ляшко повідомив, що станом на вечір 3 березня не виявлено симптомів розвитку COVID-2019 в жодного з тих, хто контактував з інфікованим коронавірусом мешканцем Чернівців.

Однак на запитання, скільки ще носіїв коронавірусу в Україні можуть залишатися не виявленими, він відповів: "Складно сказати".

За його словами, наразі фахівці з охорони здоров'я, медики та вчені розробляють епідеміологічний прогноз для України.

"Оскільки коронавірус – нова і маловивчена інфекція, ми залучили Академію медичних наук, щоб вони допомогли нам розробити оптимістичний і негативний сценарій", – зазначив санлікар.

Як раніше повідомляли в МОЗ, Україна готова приймати та лікувати пацієнтів із COVID-19. В нас є інфекційні бокси, близько 12 тисяч ліжок в інфекційних стаціонарах, 2 тисячі лікарів-інфекціоністів та 5 тисяч інших медичних працівників, які працюють в інфекційних лікарнях та інфекційних боксах.

Самоізоляція через контакт з хворим - це нормальна практика в Європі

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко закликав з розумінням поставитися до самоізоляції людей, які могли контактувати з інфікованим коронавірусом жителем Чернівців.

"Коли здорові люди перебувають на самоізоляції – це нормальна європейська практика", – пояснив Ляшко, коментуючи «бунт» у Чернівцях, де місцеві жителі зажадали ізолювати дружину хворого, передає "Обозреватель".

Ляшко зазначив, що госпіталізація "контактів" може паралізувати систему охорони здоров'я, тому медики рекомендують таким людям самоізоляцію.

"Ми повинні зберегти діючу систему охорони здоров'я, а не паралізувати її сьогодні госпіталізацією всіх контактів. Оскільки, незважаючи на присутність коронавірусної інфекції, у нас продовжують ставатися інфаркти, інсульти, люди потребують ургентної медичної допомоги. Всі мають з розумінням поставитися до ситуації, що склалася", – наголосив він.

За словами санлікаря, стигматизація людини за ознакою наявності інфекційного захворювання або наявності контактів "є неприйнятною в 21 столітті".

Ляшко також уточнив, що самоізоляція в подібній ситуації дозволяє видати людині лікарняний лист.

"На законодавчому рівні врегульовано, що самоізоляція в рамках запровадження карантину санітарно-епідеміологічними службами підпадає під видачу лікарняних", – зазначив він.

Читайте також В Україні з квітня запроваджують електронний лікарняний

4 березня стало відомо, що у Чернівцях дружину хворого на коронавірусну інфекцію українця ушпиталили на обсервацію. Ізолювати жінку вимагали сусіди. Місце, де жінка буде проходити обсервацію, тримають у таємниці, повідомляє ТСН.

В облдержадміністрації уточнили, що жінку вже доправили до місця обсервації, яке "забезпечене висококласним лікарським супроводом і комфортом". Назву закладу тримають у таємниці, пояснюючи це потребою "заспокоїти ситуацію", пише "Молодий Буковинець".

"Тривога людей і бажання дистанціюватися, людська уява у цій ситуації є не дуже добрим союзником і партнером. І ми мусимо сказати, що нам пішли назустріч і ми знайшли інше місце для того, щоб спостерігати", - сказав голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук.

Жінка перебуватиме на обсервації 14 днів. 

Нові дані про хворих на коронавірус

Тим часом згідно з новими даними, станом на 4 березня, кількість заражених новим коронавірусом у світі зросла до 92,5 тис. пацієнтів.  Covid-19 забрав 3 тис. 174 життя, повідомляє South China Morning Post.

Найбільше померлих — на території материкового Китаю, де коронавірусом заразилися понад 80,2 тис. пацієнтів. Від хвороби померли понад 2,9 тис. людей.

На другому місці за кількістю випадків коронавірусу — Південна Корея: там захворіли понад 5,3 тис. людей, 32 особи загинули. 

Крім того, понад 2 тис. випадків коронавірусу вже підтвердили в Італії.

Уряд створив сайт про коронавірус

Кабінет міністрів України після фіксації першого випадку інфікування коронавірусом в Україні запустив спеціальний сайт про захворювання. Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

За його словами, держава готова оперативно реагувати й надавати кваліфіковану медичну допомогу. 

Гончарук поділився і посиланням на створений сайт із усією актуальною інформацією щодо коронавірусу - https://covid19.com.ua/. На ньому, зокрема, міститься інформація про перший випадок інфікування коронавірусом, небезпеки через захворювання, викликане вірусом, а також інформацію щодо захисту та тест-системи з перевірки на інфекцію.

Також на порталі розповідається, як передається недуга та як запобігти захворюванню. 

Довідка

Нагадаємо, наприкінці грудня 2019 року влада Китаю повідомила про спалах пневмонії невстановленого походження в місті Ухань. Збудником захворювання став новий тип коронавірусу COVID-19. Вірус передається від людини до людини, інкубаційний період становить близько двох тижнів. 28 лютого Всесвітня організація охорони здоров'я підвищила оцінку глобального ризику поширення нового коронавірусу COVID-19 з «високого» до «дуже високого».


 

Останні новини

Це цікаво

Оголошення

Нерухомість

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *