Новини Лановець та району

Топ-5 корупційних схем Західної України: на чому крадуть в Тернопільській області?

Топ-5 корупційних схем Західної України: на чому крадуть в Тернопільській області?

Топ-5 корупційних схем Західної України: на чому крадуть в Тернопільській області?

Автор:

Діана Олійник

Відтепер українці можуть краще розібратись в корупційних схемах. В цьому допоможе збірник “100 корупційних схем в регіонах України”.

В Міжнародний день боротьби з корупцією громадські організації “Антикорупційний Штаб” та “Разом проти корупції” публічно представили нове дослідження, що покликане висвітлити найбільші корупційні схеми України. Які з них поширені в Західній Україні?

Активісти стверджують, що найбільше зловживань у Волинській, Рівненській, Тернопільській, Івано-Франківській, Львівській, Закарпатській, Хмельницькій та Чернівецькій областях спостерігається у таких сферах: комунальні підприємства, природні ресурси, медицина, школи, закупівлі.

“Корупція в регіонах України є масштабною та болючою проблемою. Як показало наше дослідження, дуже багато сфер діяльності в нашій країні потерпають від корупційних схем і ситуація є різною в залежності від регіону. В Полтавській області це може бути зловживання в транспортній галузі та на закупівлях, а в Тернопільській — це корупція в медицині та на комунальних підприємствах” — зазначає керівниця проєкту, представниця ГО “Антикорупційний Штаб”, Ольга Іванова.

Одним з прикладів корупційних схем в Тернопільській області є справа з отримання хабаря ексчиновником обласного управління Держгеокадастру. Колишній посадовець вимагав 1000 доларів за сприяння у виділенні земельної ділянки сільськогосподарського призначення. Проте, оперативники задокументували отримання хабаря посередницею експосадовця та телефонні дзвінки із підтвердженням успішного завершення оборудки. У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 369-2 КК (зловживання впливом) колишньому посадовцю оголошено про підозру у вчиненні злочину.

Збірник “100 корупційних схем в регіонах України” створений для інформування українців про можливості зловживань, хабарництва та інших проявів корупції в країні на місцевому рівні. В дослідженні розкриті більше 30 сфер життєдіяльності, в яких найчастіше громадяни України можуть зіткнутись з корупційними схемами. 

З дослідженням “100 корупційних схем в регіонах України” можна ознайомитися за посиланням: http://bit.ly/33Vg5io Знаходьте корупцію та повідомляйте Антикорупційному штабу або Разом проти корупції.

Довідка

Антикорупційний штаб – громадська організація, створена у 2014 році. ГО “Антикорупційний штаб” розробляє цифрові інструменти, які підвищують спроможність громадян контролювати прозорість та ефективність роботи органів місцевої влади. Метою Антикорупційного штабу є запобігання і протидія корупції, а також зменшення толерантності до корупції серед населення. 

Разом проти корупції — громадська організація, що об’єднує зусилля кращих галузевих експертів та фахівців органів влади для досягнення сталого результату у запобіганні корупції.

Додаткова інформація за телефоном +38(073)500-50-22 або на e-mail: shtab.net@gmail.com

Проєкт впроваджується Антикорупційним Штабом у рамках проєкту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Думки, висновки чи рекомендації належать авторам чи упорядникам видання та не обов’язково відображають погляди Міністерства закордонних справ Данії, Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй чи інших агентств ООН.

Останні новини

Це цікаво

Оголошення

Нерухомість

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *