Новини Лановець та району

Новий тренд — ялинка в горщику! Скільки коштує та як за нею доглядати

Новий тренд — ялинка в горщику! Скільки коштує та як за нею доглядати

Новий тренд — ялинка в горщику! Скільки коштує та як за нею доглядати

Автор:

Вадим Єпур

  • До Нового року лишаються лічені дні. Багато тернополян вже встановили вдома ялинку, а хтось лише планує це зробити. У місцевих магазинах та на ринку з’явились саджанці хвойних у горщиках. Їх після свят можна висадити біля будинку.
  • Скільки коштує така ялинка та як за нею доглядати – читайте у матеріалі.

Дехто з тернополян переймається за екологію і відмовився від «живих» дерев, а хтось продовжує купувати зрубані. Новий тренд – ялинки в горщиках. Після свят живе деревце можна висадити біля будинку.

– З одного боку – це варварство, зрізати дерева, щоб вони кілька тижнів постояли в будинку, – каже тернополянин Максим. – Але значно більше шкоди, коли люди самі десь рубають дерева у посадці для себе чи на продаж. Якщо купую ялинку з лісгоспу – я знаю, що її зрізали законно, там саджають нові дерева на заміну. Але якщо люди нарізали дерев десь в лісі – хто їх відновить? На це роки потрібні. Цього року хочу купити ялинку в горщику. Але ще вагаюся, бо живу у квартирі, потім її треба буде десь пересадити. Це багато клопоту.

Скільки коштує ялинка в горщику?

Придбати ялинку, яку потім можна буде висадити на вулиці, можна на ринку та навіть у супермаркетах.

В одному з магазинів у квітковому відділі ми знайшли саджанці ялинок та кипарису. Горщики оформлені в новорічному стилі.

Маленька ялинка коштує 119 гривень. Більший саджанець – 209 гривень. Кипарис коштує 169 гривень.

На ринку ми також знайшли деревця в горщиках. Ціни на них є різні. Найдешевший саджанець ялинки коштує 100 гривень. Невелике деревце обійдеться в 130-150 гривень.

Найдорожча ялинка в горщику коштує 1600 гривень. Вона понад метр у висоту.

Є і соснові саджанці. Вони дешевші. Ціна стартує від 60 гривень. Однак виглядають вони не так гарно, як ялинки.

Як обрати зрізане дерево

З середини грудня у місті можна купити зрізану ялинку чи сосну. Ціни — від 100 гривень за невелике дерево і сягають до 300-400 гривень. Усе залежить від висоти та якості дерева.

Однак перед покупкою варто переконатися, що дерево зрізали законно. Про це свідчить спеціальна наліпка зі штрих-кодом. Ви можете перевірити, що код справжній, ялинка чи сосна зрізана законно, ввівши код на сайті Державного агентства лісових ресурсів України.

Місця, де можна придбати ялинку у Тернополі можна подивитись за посиланням.

{pulls id=3167|}

Композиції з живої хвої

Якщо в домі хочеться запаху справжньої хвої, однак спиляних дерев шкода, а пересадити деревце з горщика немає де – можна поставити композицію з живої ялинкової хвої. Метрові коштують 200-250 гривень. Є і менші – за 150.

Найбюджетніший варіант – придбати кілька соснових чи ялинкових гілочок. Вони обійдуться вам в 40-50 гривень. Є навіть невеликі «деревця» з соснової хвої. Коштують 40 гривень.

Такі композиції продають в тих самих місцях, де і зрізані дерева.

Як доглядати за ялинкою

Якщо ви вирішили купити ялинку в горщику, щоб потім її посадити – за нею потрібно правильно доглядати.

– У будинку її можна тримати приблизно два тижні, потім треба буде висадити, – розповідає продавчиня пані Анна. – Коли відлига – можна висаджувати. Тим паче, зараз така зима, що земля не промерзла. Не потрібно чекати весни. Коли ялинка чи сосна в будинку – потрібно періодично поливати її, щоб грунт не був сухий. Але перед висадкою варто виставити ялинку на вулицю на кілька днів, щоб вона трохи адаптувалася і вже потім можна садити. Можна виставити її на балконі.

Садити деревце можна в звичайний грунт. У яму можна додати трохи золи, опалого листя чи спеціального добрива.

Скільки коштує штучна

ПВХ-ялинки чи з литої хвої обійдуться значно дорожче. Однак їх можна використовувати не один рік.

Журналісти «20 хвилин» порахували, у скільки обійдеться бюджетна та «багата» штучна ялинка. Про це читайте за посиланням.

– Зараз загальносвітовий тренд — це все, що пов’язано зі збереженням навколишнього середовища, – розповідає голова «Асоціації власників малого та середнього бізнесу» Руслан Соболь. – Наші люди починають надавати перевагу саме штучним ялинкам, а не живим, різним прикрасам, які виготовляють з переробленої сировини. Україна повинна доєднатися до цього «зеленого тренду». На жаль, оскільки наша економіка переживає не найкращі часи, також будуть користуватися попитом і різні недорогі китайські товари, які задають новорічну тематику, але не так «б’ють по гаманцю. Цей ринок в Україні лише почав розвиватися, але держава має великий потенціал з виготовленню та навіть експорту такої продукції, оскільки сировина для цього у нас дуже дешева.

Придбати таку можна в будь-якому супермаркеті, магазині декору чи на ринку. Те ж саме з прикрасами. Напередодні Нового року з’являються знижки.

А яку ялинку ви встановили цього року? Пишіть у коментарях!

Читайте також:

Скільки коштує «жива» ялинка в Тернополі та як вибрати легальну

Тернополяни розповіли, скільки коштує виростити ялинку вдома. А де її можна легально придбати до свят?

Бюджетна та «багата»: ми порахували, скільки коштує прикрасити штучну ялинку цього року (ЦІНИ)

Гулятимуть на широку ногу чи скромно? Ми порівняли, як святкуватимуть Новий рік Тернопіль та інші міста

Останні новини

Це цікаво

Оголошення

Нерухомість

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *