Новини Лановець та району

"Страшно, але жити за щось треба". Чому заробітчани "штурмують" тернопільські банки?

"Страшно, але жити за щось треба". Чому заробітчани "штурмують" тернопільські банки?

"Страшно, але жити за щось треба". Чому заробітчани "штурмують" тернопільські банки?

Автор:

Вадим Єпур

Біля місцевих відділень KredoBank та IdeaBank знову черги людей, які хочуть заплатити за оформлення візи для поїздки на заробітки. Чи не страшно їхати за кордон під час пандемії? Чи можна заплатити збір онлайн? Читайте у матеріалі!

Ще до відкриття банків люди починають займати чергу для оплати оформлення візи. У чергах по кілька десятків осіб. За соціальну дистанцію всі забувають. Біля входів найбільші скупчення.  

"Страшно, але жити за щось треба"

Чимало людей в чергах – з районів. До Тернополя доводиться їхати, оскільки в сусідніх містах та селах немає відділень банків. Люди кажуть – їхати страшно, однак жити за щось потрібно.

— Звичайно, страшно їхати на заробітки, але хіба є вихід? – каже тернополянка пані Ольга. – Жити за щось потрібно. Коли пандемія лише починалась – усі повертались додому, але вже рік минув і не зрозуміло, скільки це триватиме. Підтримки ніякої людям немає. Хто може – той їде на заробітки.

Більшість стоять у масках. Хтось тримається осторонь. У самі відділення запускають по одній людині лише в масках. Як кажуть люди – на оплату потрібно щонайменше 10–15 хвилин часу, тому стояти доводиться довго.

Пенсіонерів в черзі також можна зустріти, хоча їх не багато. Навіть старші люди не бояться коронавірусу.

— Хто може – той їде на заробітки, бо треба за щось жити і дітям, онукам допомагати, — каже тернополянка пані Галина. – Мені 60 років, але треба ж за щось жити. Поки я можу – хочеться самій дітям допомогти. Старших людей, які їдуть за кордон, поменшало. Багато боїться їхати, когось сім’я не відпускає. Бо тут хорошої роботи навіть для молодих не завжди є, не те, що для пенсіонера з району.

Люди хочуть встигнути до свят

Черги заробітчан біля польських банків – традиційна картина в цей період, каже менеджер з персоналу Асоціації роботодавців Світлана Повар.

— Люди, які отримали документ від роботодавця, мають проплатити сервісний збір, щоб на початку січня поїхати до праці. Це було кожного року. Особливо такий наплив є напередодні свят, коли люди повертаються додому. Поки є час, вони заздалегідь готують документи, щоб повернутися за кордон. Такі черги часто бувають в період між Новим Роком та Різдвом, перед Великоднем. Я вже 12 років на ринку праці спостерігаю таку тенденцію.

Оплатити сервісний збір онлайн або в інших банках не можна. Тому людям доводиться стояти в чергах.

— Наразі онлайн оплати немає, потрібно йти до банку особисто, — пояснює Світлана Повар. – Зараз вже багато різних послуг можна отримати онлайн. Але даної можливості від банків немає. Потрібно підтверджувати особу. Хтось інший замість вас заплатити також не може. Ще 5–7 років тому заробітчани проплачували ці послуги безпосередньо у візовому центрі. Наразі це можна зробити у польських банках. Для людей це більше клопотів. Можливо, цю систему змінять і переведуть в режим онлайн, а наразі це так, як є.

У період після Нового Року біля банків також можуть бути черги заробітчан. Однак користувачі банків мають привілеї в черзі. Їх обслуговують першими. Також можна без черги пройти до відділення, щоб скористатися платіжним терміналом.

Останні новини

Це цікаво

Оголошення

Нерухомість

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *