Новини Лановець та району

"Порвала щоденник на очах у всього класу": мама школяра про конфлікт з вчителькою. Що кажуть у школі?

"Порвала щоденник на очах у всього класу": мама школяра про конфлікт з вчителькою. Що кажуть у школі?

"Порвала щоденник на очах у всього класу": мама школяра про конфлікт з вчителькою. Що кажуть у школі?

Автор:

Ольга Турчак

  • Син прийшов додому зі сльозами на очах. При виставленні семестрових оцінок вчитель побачила розмальовану останню сторінку. Зі слів дитини, вона підняла щоденник, вирвала розмальовану сторінку і всьому класу показала що там намальовано.
  • Таку інформацію в соцмережах оприлюднила тернополянка Тетяна Яворська. 
  • Чи відреагувала вчителька та як діяти в таких ситуаціях батькам — читайте в публікації.

Про те, що трапилось із її сином, Тетяна Яворська розповіла в спільноті "Батьки SOS".

—  От цікаво, чи має право дитина, в своєму щоденнику, придбаному за мої кошти, щось малювати? Чи має право вчитель, псувати чуже майно? Ситуація, сьогодні, при виставленні семестрових оцінок, вчитель побачила розмальовану останню сторінку. Зі слів дитини, вона підняла щоденник, вирвала розмальовану сторінку і всьому класу показала що там намальовано. Дітки дружно пореготали, а мій прийшов до дому зі слізьми. Сказав, що йому було дуже сумно і соромно. А зараз він дуже злий на неї. Як пояснити таку поведінку вчителя? Поганий настрій? Нерви здають? Пора в відпустку? А може так можна і я чогось не знаю..., —  написала жінка. 

Ситуація трапилась в одному з класів тернопільської школи №13. Мама дитини каже, що оскільки вчора школа пішла на зимові канікули, вчителька сьогодні на дзвінки не відповідає. Тому її позиція невідома. 

Що кажуть в школі?

За коментарем журналісти "20 хвилин" звернулись до керівника освітнього закладу Руслана Вавричука. Він сказав, що про ситуацію не знає взагалі, адже батьки зі скаргами не звертались ні до нього, ні до адміністрації.

—  Не можу вам пояснити, що трапилось, адже мене про це ніхто не повідомляв. Рекомендую батькам при будь-яких конфліктних ситуаціях звертатись до дирекції школи, —  каже пан Вавричук.

Також директор повідомив, що обов'язково зв'яжеться з вчителькою, а оскільки завтра 25 грудня, державний вихідний, то можливість поговорити буде у понеділок, 28 грудня. Вчителька, ймовірно, писатиме пояснення. 

За звернення директор подякував та пообіцяв розібратись в ситуації.

Через керівника школи ми передали звернення до вчительки, аби в разі, якщо та забажає висловитися — зверталась за телефоном редакції. Ми готові опублікувати її позицію щодо цієї ситуації. Наразі зворотних дзвінків не отримали. 

Тетяна Яворська ж повідомила, що сама збирається звертатись до дирекції. 

Коментар психолога 

"Мама завжди має бути на боці дитини" Олександра Зелінська,  дитячий практичний психолог

—  Дуже важливо батькам звертати увагу на ситуацію дитини в її оточенні. У школі, зокрема. Якщо ви помітили, що дитина стає замкненою та не хоче іти в школу —  це може бути "першим дзвінком". Тому будьте уважні до дітей та не ігноруйте їх прохання.

Якщо дитина сама розповіла вам про конфліктну ситуацію —  не залишайте це поза увагою. Буває, що на шкільних зборах вчитель розказує батькам, що дитина, наприклад, погано себе поводила — батьки можуть тут же сварити дитину та висловлювати при вчителю своє невдоволення. Але це неприпустимо. Дитина сприймає це як зраду, і потім довіра до батьків буде вже неможливо.

Якщо батьки приймають сторону вчителя, у дорослому віці це може обернутись психологічними проблемами дитини. Дитина має відчувати підтримку, має знати, що її почули.

Тут не можна говорити про те, правильно чи не правильно зробила вчителька, але якщо батьки отримали скаргу від дитини — на неї обов'язково треба відреагувати.

Що думають інші батьки?

—  Я свого сина вчу, що його зошити, книжки треба шанувати і використовувати за призначенням, а для малюнків є блокнот, альбом чи просто лишній листок паперу. І то іноді попадаються шедеврики в зошиті. Але вчителька не мала права такого робити! Це треба обов'язково спокійно вияснити, бо ваша дитина нічого поганого не зробила, він же не у вчительському журналі малював, —  пише Христина Наумко.

У коментарях свою позицію написала колега-педагог.

—  Я — вчителька. І я обожнюю такі прояви індивідуальності дитини. Це дитина підсвідомо на якомусь уроці чи перерві малювала — це прояв її внутрішнього стану, її думок чи поглядів. Я обожнюю такі малюнки. І навіть не лише тепер, коли з"явились свої діти, і їх чернетки повні дивних чоловічків чи чогось такого. Скажете, на уроці гріх таким займатись? То вже задача вчителя, щоб у дитини не було часу чи бажання то малювати, а займатись предметом. Ніколи не заставляла учнів обгортати зошити листком в клітинку чи однотонним, як то буває навіть зараз, щоб "було охайно". А навпаки — любила роздивлятись, "хто що вибирає", а потім при перевірці ідентифікувати власника за малюнком зошита і за почерком (і зараз більшість пам'ятаю, у кого який, це теж прояв особистості). Головний висновок —  ЛЮБИТИ дітей треба. Вчителю —  і своїх, і чужих. Ставитись до них, як до друзів, як до рівних. Діти це відчують —  і будуть любити вчитись... Дуже сумно, що зараз такі вчителі є, —  пише Олеся Швець. 

Є і користувачі соцмереж, які захищають вчительку.

—  Читаю коменти і розумію, у вчителів немає прав і є обов'язки, у дітей купа прав і відсутні обов'язки ...з таким ставленням скоро дітей будуть навчати батьки вдома, —  пише Марина Сахно.

Після закінчення вихідних ми постараємось знайти вчительку та опублікувати її позицію щодо цього питання. 

Останні новини

Це цікаво

Оголошення

Нерухомість

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *