Сьогодні, 17 жовтня: День працівників харчової промисловості
Автор:
Діана Олійник
- Свято День працівника харчової промисловості святкують в третій декаді жовтня. Вперше професійне свято День харчовика з’явилося у минулому столітті. Святкові заходи включають вшанування праці харчовиків та яскраві застілля.
- Також цього дня відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів, Всесвітній день донорства та трансплантації органів, Всесвітній день травм та День яскравого одягу.
До Дня цього професійного свята в містах, сільгосп районах і на підприємствах на честь копіткої праці наших харчовиків готуються концерти, музичні вистави і різноманітні шоу, ярмарки, нагородження і заохочення видатних працівників виробництва, звучать полум’яні промови і влаштовують урочисті вечірки. Керівники профільних підприємств поспішають привітати своїх співробітників.
День працівників харчової промисловості було встановлено у 1966 році і він святкується у третю неділю жовтня. Відзначається в Україні щорічно згідно з Указом Президента України № 714/95 від 8 серпня 1995 року.
Підприємства харчової та переробної промисловості грають велику і провідну роль у питаннях забезпечення населення продовольчими товарами в усьому світі, оскільки турбота про хліб насущний завжди була однією з головних турбот людства. Нагадаємо, що в другій декаді жовтня, а саме 16 жовтня проводиться ще одна знакова подія політики міжнародного продовольчого забезпечення - Всесвітній день продовольства, який було засновано Генеральною Асамблеєю ООН. Він проходить з широкою міжнародною підтримкою в різних країнах, акцентуючи увагу на питаннях продовольчої безпеки і продовольства, як необхідної умови для життя, благополуччя і одного з основних прав людини.
Працівники харчової промисловості постійно покращують якість своєї продукції, розширюють доступний асортимент продуктів. Звичайно ж, умови розвитку харчової промисловості та економіки в кожній окремій країні різні, мають свою специфіку, однак досягнутий сучасний технологічний рівень виробництва харчової продукції дозволяє зберігати хороший результат навіть в екстримальних умовах.
В 2021 році День працівників харчової промисловості припадає на 17 жовтня.
Знаменні події
У 2017 «Куалкомм» оголошує про створення першого мобільного з'єднання формату 5G, яке має швидкість передачі даних в 1 Гбіт/с. (Qualcomm - компанія з розробки і дослідження бездротових засобів зв'язку, а також SoC, розташована в Сан-Дієго, Каліфорнія, США)
У 2016 році команда з Австралійського університету в Новому Південному Уельсі створює новий квантовий біт, який залишається в стабільній суперпозиції в 10 разів довше, ніж це було раніше. Кубіт - квантовий розряд або найменший елемент для зберігання інформації в квантовому комп'ютері.
У 1991 році в СРСР з'явився оператор Гласнет, перший оператор інтерактивного, в початковому варіанті - термінального доступу до мережі Інтернет в країні.
У 1990 році на майбутній площі Незалежності завершилося голодування студентів, які домоглися від Верховної Ради УРСР прийняття постанови про виконання їхніх політичних вимог.
У 1990 році офіційна дата виникнення бази IMDb (Internet Movie Database). Це найбільша в світі база даних і сайт про кінематограф (тодішня назва «rec.arts.movies movie database»).
У 1967 році у Великобританії опублікували «Акт про аборт» ( «Abortion Act»), який почав легалізацію в Західній Європі штучного переривання вагітності (вже узаконеного на той час в соціалістичних країнах).
1961 - футболісти київського "Динамо" вперше стали чемпіонами СРСР серед команд класу "А", зігравши в передостанньому турі внічию (0:0) із харківським "Авангардом". За тур до фінішу кияни стали недосяжними для переслідувачів - московських команд "Торпедо" і "Спартак".
На чолі "Динамо" тоді стояв В'ячеслав Соловйов. Кістяк команди складали Йожеф Сабо, Юрій Войнов, Андрій Біба, Василь Турянчик, Віктор Серебряников, Валентин Трояновський, Олег Базилевич, Валерій Лобановський, Віктор Каневський, Микола Кольцов, Володимир Щегольков, воротар Олег Макаров та ін.
У 1961 році відкрився XXII з'їзд КПРС (проходив до 31 жовтня), на якому, для подальшого обдурення свого суспільства, прийняли програму КПРС і проголосили завдання побудови комуністичного суспільства до 1980 року.
1931 - американського мафіозі Аль Капоне засуджено до 11 років тюрми за ухиляння від податків
У 1905 році держави-члени Балканської Ліги оголосили війну Османській імперії.
У 1905 році російський імператор Микола II підписав Маніфест про дарування ліберальних свобод і додання Державній Думі законодавчих повноважень.
1902 - у Детройті випущено перший автомобіль марки "Каділлак" (відділенням концерну "Дженерал моторз")
1831 - Майкл Фарадей провів перше успішне випробування електричного динамо, відкривши електромагнітну індукцію
У 1660 Слободищенський трактат - договір між гетьманом Юрієм Хмельницьким і Польщею.
1659 - гетьман Юрій Хмельницький, син Богдана Хмельницького, підписав із Москвою "Переяславські статті", які обмежували права України
У 1604 році німецький астроном Кеплер Йоганн почав спостереження наднової зірки (SN 1604), названої згодом його ім'ям.
1113 - закінчено спорудження Михайлівського Золотоверхого собору в Києві
Народилися
У 1956 році Кен Морро, американський хокеїст, захисник «Нью-Йорк Айлендерс». Олімпійський чемпіон 1980 року, чотириразовий володар Кубка Стенлі. У 1980 році він протягом трьох місяців став олімпійським чемпіоном і виграв Кубок Стенлі, чого раніше не вдавалося нікому.
У 1956 році Мей Джемісон, перша американська чорношкіра астронавтка.
1936 - народився Іван Драч, український письменник, сценарист, політичний і громадський діяч.
Засновник і перший голова Народного руху України, народний депутат України І, ІІІ й IV скликань.
1912 - народився Іван Павло I (Альбіно Лучані), Папа Римський (з 26 серпня до 28 вересня 1978 р.)
1814 - народився Яків Головацький, український галицький лінгвіст, етнограф, фольклорист, поет, священик і педагог.
Співзасновник об'єднання "Руська трійця", співавтор збірника "Русалка Дністровая"