Упродовж минулого року до територіальних підрозділів поліції Тернопільської області надійшло 9 140 заяв та повідомлень від громадян про факти правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством.
За результатами проведених перевірок поліцейські склали 5354 адмінпротоколи за ст. 173-2 КУпАП (вчинення домашнього насильства). Також слідчі відкрили 160 кримінальних проваджень за ст. 126-1 (вчинення домашнього насильства) Кримінального кодексу України, більшість із яких скерували на розгляд до суду. Санкція цієї статті передбачає до двох років позбавлення волі.
За даними управління превентивної діяльності ГУНП в Тернопільській області, на профілактичному обліку поліції області перебуває 2807 осіб, які вчинили домашнє насильство. У 2024 році правоохоронці також винесли 3468 термінових заборонних приписів щодо кривдників. Ці приписи передбачають різні обмеження для порушників, зокрема: зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи, заборону на вхід і перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи, заборону в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.
Не замовчувати факти домашнього насильства у своїх родинах і не толерувати насильство щодо інших людей — це важливий крок для подолання цього явища.
Поліцейські нагадують: окрім дзвінка на спецлінію «102», постраждалі можуть звертатися до спеціалізованих служб та організацій, які надають підтримку:
• Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації — 0 800 500 335 (з мобільного та стаціонарного) або 116 123 (з мобільного).
• Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознаками статі та насильства стосовно дітей — 15-47.
Джерело: 0352.ua