Новини Лановець та району

Патріотичний байкерський заїзд організували на Тернопільщині

Мотопробіг відбувся у Ланівцях до 100-річчя Української революції. Розпочали маршрут байкери із могили бійців УНР у районному центрі, потім ...

У Тернополі не змогли знайти директора для школи №5: конкурс провалився

У Тернополі конкурс на посаду директора Тернопільської спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням іноземних мов визнали таким, що не відбувся.

Відповідне рішення ухвалила конкурсна комісія під час засідання, яке відбулося 22 червня 2026 року в управлінні освіти і науки Тернопільської міської ради.

Єдиною учасницею відбору була Зоряна Гуцул, яка пройшла всі етапи конкурсу — презентувала план розвитку закладу, склала тестування з освітнього законодавства та виконала ситуаційне завдання.

За результатами оцінювання вона отримала 29 балів, що становить 38% від максимально можливого результату. Оскільки це менше прохідного порогу, комісія не визначила переможця.

У підсумку конкурс на посаду директора школи №5 визнано таким, що не відбувся. Міському голові рекомендували оголосити повторний відбір на цю посаду.

Джерело: 0352.ua

Ухилянтам можуть закрутити гайки: у Раді готують нові обмеження

В Україні триває загальна мобілізація, а влада розглядає нові способи скоротити кількість військовозобов’язаних, які перебувають у розшуку ТЦК через порушення правил військового обліку.

Як повідомляють українські ЗМІ з посиланням на народних депутатів, знайомих із планами Міністерства оборони, найближчим часом можуть бути представлені нові механізми контролю за чоловіками, які не виконують вимоги мобілізаційного законодавства.

За словами парламентарів, депутатів уже поінформували про підготовку відповідних заходів. Водночас конкретних деталей наразі не розголошують. Відомо лише, що один із можливих варіантів передбачає використання даних державних реєстрів щодо чоловіків віком від 18 до 60 років.

У Верховній Раді також нагадують, що раніше обговорювалася можливість застосування до порушників мобілізаційного законодавства механізмів, схожих на ті, які діють щодо боржників зі сплати аліментів.

Як пояснюють юристи, сьогодні до аліментних боржників можуть застосовувати обмеження на керування транспортними засобами, користування зброєю та інші санкції. Крім того, інформація про таких осіб потрапляє до Єдиного реєстру боржників, а в окремих випадках можливе блокування банківських рахунків.

Наразі офіційних рішень щодо впровадження аналогічних заходів для порушників мобілізаційного законодавства немає. Проте депутати підтверджують, що відповідні пропозиції вже перебувають на стадії опрацювання і можуть бути озвучені найближчим часом.

Водночас громадянам радять стежити за офіційною інформацією від Міністерства оборони та Верховної Ради, адже остаточних рішень щодо нових обмежень поки не ухвалено.

Джерело: 0352.ua

"З приходом спеки – без струму орієнтовно 5 год на добу": українців попереджають про можливі незручності

У разі нових масованих атак РФ по енергетичній інфраструктурі та сильної спеки окремі регіони можуть зіткнутися з обмеженнями до п’яти годин на добу.

Про такий сценарій в інтерв'ю РБК-Україна розповів голова правління «Укренерго» Віталій Зайченко, пише 0352.

"За відсутності ворожих ударів, ми маємо високі шанси працювати без обмежень. Але ворог абсолютно розуміє, як спроектована наша енергосистема. Він не має даних щодо розподіленої генерації, хоча намагається отримати цю інформацію, і у прифронтових регіонах, ми вже мали влучання БПЛА по нових невеликих енергоустановках", - сказав Зайченко.

За його словами, велику генерацію ворог знає, навіть цього тижня (15-20 червня - ред.) вже були влучання по ній.

Якщо будуть масовані атаки по генерації, потрібно буде балансувати енергосистему. Це можливо за рахунок обмежень та відключень.

Водночас глава "Укренерго зазначив, що цього літа ситуація в енергосистемі значно легша, ніж влітку 2025 року.

Зараз є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго - ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку.

Зайченко зазначив, що цього літа у ворога менше шансів залишити українців без світла на тривалий період, але у разі масованих обстрілів та спеки до понад +30 градусів відключення все ж можливі.

"Потенційно, після масованих обстрілів, можливі навіть не 2-3 години, а до 5 годин у пікові періоди. Ми розуміємо, що денну зону ми покриємо за рахунок атомної генерації, імпорту, розподіленої і відновлюваної генерації, а от вечірні піки, на жаль, потрібно буде балансувати за рахунок наших споживачів", - додав він.

Ситуація в енергосистемі України

Нагадаємо, взимку цього року в Україні були тривалі відключення світла через масоваві обстріли Росії. Наразі ситуація стабілізувалася.

Раніше ми повідомляли, що Кабінет міністрів України може суттєво скоротити час на запуск нових генеруючих потужностей з відновлюваних джерел і зменшить ризики відключень, якщо вдосконалить процес підключення підстанцій та іншої інфраструктури до мережі.

Джерело: 0352.ua

"Українцям назвали новий тариф на газ з 1 липня, люди до такого не готувалися": скільки доведеться платити за 1 кубометр

Багато українців тривожно готуються до підвищення тарифів на газ найближчим часом. Але насправді у липні клієнти "Нафтогазу" платитимуть за газ за поточним тарифом – 7,96 грн/кубометр.

Як повідомляє "oboz", таким чином, підвищення цін очікувати не слід.

Більше того, повідомили в самому "Нафтогазі", така ж ціна буде щонайменше до 30 квітня 2027 року. Адже саме до цього терміну продовжено дію тарифного плану "Фіксований".

"Тарифний план "Фіксований". Ціна за кубічний метр: 7,96 грн. Термін дії: до 30 квітня 2027 року", – йдеться в повідомленні.

При цьому підкреслюється: платити за газ потрібно, як і раніше, щомісяця. Термін – до 25 числа наступного місяця.

Крім того, термін дії самого тарифу може бути припинений. Однак лише в індивідуальному порядку – у разі переходу на інший тарифний план.

Водночас підкреслюється, що, крім чинних абонентів, до тарифу можуть підключитися нові клієнти ГК "Нафтогаз України". Для цього їм потрібно вибрати тарифний план "Фіксований" у заяві на приєднання.

У липні українці-клієнти "Нафтогазу" (а таких у країні переважна більшість – 98 % від загальної кількості абонентів) платитимуть за газ за поточним тарифом – 7,96 грн/кубометр. Таким чином, підвищення цін очікувати не слід.

Більше того, повідомили в самому "Нафтогазі", така ж ціна буде щонайменше до 30 квітня 2027 року. Адже саме до цього терміну продовжено дію тарифного плану "Фіксований".

"Тарифний план "Фіксований". Ціна за кубічний метр: 7,96 грн. Термін дії: до 30 квітня 2027 року", – йдеться в повідомленні.

При цьому підкреслюється: платити за газ потрібно, як і раніше, щомісяця. Термін – до 25 числа наступного місяця.

Крім того, термін дії самого тарифу може бути припинений. Однак лише в індивідуальному порядку – у разі переходу на інший тарифний план.

Водночас підкреслюється, що, крім чинних абонентів, до тарифу можуть підключитися нові клієнти ГК "Нафтогаз України". Для цього їм потрібно вибрати тарифний план "Фіксований" у заяві на приєднання.

Джерело: 0352.ua

Українцям перерахують платіжки за комуналку: у кого суми стануть меншими

Кабінет Міністрів України ухвалив нові зміни до порядку розрахунку комунальних платежів, які покликані усунути подвійні та некоректні нарахування. Важливо зазначити, що це не стосується зміни тарифів, а лише оновлення механізму формування платіжок.

Українцям радять уважно перевіряти свої наступні квитанції — у деяких домогосподарствах суми можуть зменшитися. Про це повідомляє уряд, посилаючись на нове рішення Кабміну.

Що змінив уряд

Основні зміни стосуються багатоквартирних будинків. Тепер частину нарахувань, які раніше розраховувалися за нормативами, незалежно від фактичного споживання, визначатимуть на основі реальних показників обліку. Це, зокрема, стосується витрат на обслуговування внутрішньобудинкових мереж і спільного майна.

Також оновлено підхід до формування рахунків за газ, воду та тепло. Раніше споживачі часто отримували завищені суми через неточності в даних або технічні розбіжності. Нові правила покликані зменшити такі випадки та позбутися так званих «платежів за повітря».

Коли чекати змін

Перші оновлені платіжки українці можуть отримати вже після впровадження нових правил у системи комунальних підприємств. Це, ймовірно, станеться в найближчі місяці. Проте тарифи на електроенергію, газ і воду залишаються без змін. Зменшення сум у квитанціях можливе лише завдяки точнішому обліку та усуненню зайвих нарахувань, а не перегляду цін.

Покроковий чек-лист: Як законно зменшити суму в оновленій платіжці

Кабмін змінив формулу, але перерахунок не завжди відбувається автоматично. Щоб усунути «платежі за повітря», виконайте три обов'язкові кроки:

Крок 1. Перевірте коефіцієнт МЗК (місць загального користування): зверніться до свого ОСББ або керуючої компанії та дізнайтеся точну площу підвалів і під'їздів, які опалюються. Якщо тепломережі у підвалі ізольовані, ви маєте повне право вимагати зниження нарахувань за загальнобудинкові втрати тепла.

Крок 2. Надішліть письмову вимогу на звірку даних: якщо у вашій квитанції за минулі періоди є розбіжності між показниками загальнобудинкового лічильника та сумою квартирних, напишіть заяву постачальнику послуг (водоканалу чи тепломережі) з посиланням на нову постанову Кабміну для проведення обов’язкового перерахунку.

Крок 3. Перейдіть на прямі договори: перевірте статус свого договору з постачальниками комунальних послуг. Індивідуальний (прямий) договір тепер чітко розмежовує, де закінчується відповідальність споживача (межі квартири) і де починається зона відповідальності ЖЕКу чи ОСББ, унеможливлюючи приписування вам чужих боргів.

Пам'ятка споживача: На що скаржитися в першу чергу?

Джерело: 0352.ua

Демобілізація, нові зарплати і контракти: що готує Міноборони

В Україні стартував перший етап великої реформи Сил оборони. Головна ідея - зробити військову службу більш зрозумілою, передбачуваною та фінансово вигідною. У Міноборони також готують зміни в роботі ТЦК.

Нові контракти для військових

Військовим пропонують три типи контрактів:

  • піхотно-штурмовий
  • бойовий
  • базовий.

Кожен має чіткий термін служби та гарантії відпочинку після завершення.

Подати заявку можна через застосунок "Армія+".

Піхотно-штурмовий контракт - найкоротший, до 10 місяців. Після нього передбачена найбільша пауза від служби.

Бойовий і базовий контракти підписуються на 24 місяці. Після цього військовий отримує гарантовану перерву, чого раніше не було.

Зарплати можуть зрости до сотень тисяч

У Міноборони заявляють, що виплати для військових суттєво зростуть.

Для піхоти та штурмових підрозділів запроваджують додаткові винагороди:

  • за зачистку позицій — близько 20 тис. грн/день
  • за наступальні дії — до 40 тис. грн/день

У підсумку місячний дохід може сягати до 300–460 тисяч гривень залежно від участі в боях.

Коли може бути демобілізація

Наприкінці осені планують часткове звільнення частини військових, які служать найдовше. Рішення ухвалюватимуть за двома критеріями: тривалість служби та участь у бойових діях.

Також планують створити календар, де кожен військовий зможе дізнатися орієнтовну дату можливого звільнення.

Повернення із СЗЧ

Для тих, хто самовільно залишив частину до 12 червня, відкрили можливість повернутися в один із понад 50 підрозділів.

Потрібно лише подати рапорт через «Армія+» до 20 вересня. Після погодження — 72 години на повернення до частини.

Що буде з ТЦК

Наступним етапом реформи стане оновлення територіальних центрів комплектування.

У Міноборони визнають, що система потребує змін. Влада планує зробити процес мобілізації більш прозорим і зрозумілим, а також пов’язати його з новими контрактами та гарантіями для військових.

Джерело: 0352.ua

Українці придбали вже понад 800 автомобілів за 1 гривню, зокрема преміум "Мерседес": чому це погано

Сотні автомобілів в Україні офіційно продають за символічну ціну в одну гривню, а десятки тисяч — дешевше 50 тисяч гривень. У Верховній Раді заявляють про нову схему ухилення від податків і готуються до посилення контролю.

Про це повідомив перший заступник голови податкового комітету Верховної Ради Ярослав Железняк, пише 0352 з посиланням на Мінфін.

Станом на квітень 2026 року 814 автомобілів були офіційно продані всього за 1 гривню. Серед цих транспортних засобів присутні й авто люкс-класу, зокрема марки Mercedes. Крім того, ще 26% (43 тисячі авто) продали менше, ніж за 50 тис. грн.

Кількість фактичних продавців у десятки разів перевищує офіційну статистику. МВС зареєструвало лише 1 635 суб'єктів господарювання, тоді як на популярній платформі Auto.ria їх налічується у 29 разів більше — понад 31 тисячу, що створює простір для маніпуляцій.

Як планують боротися зі схемою

Железняк наголосив, що для розв'язання цієї проблеми необхідно задіяти кілька профільних відомств, оскільки ситуація містить одразу два критичні виклики.

Міністерство економіки та Фонд державного майна України (ФДМУ) мають вирішити питання з недобросовісними оцінщиками, які дають фіктивні звіти про вартість майна.

Державна податкова служба має взяти під контроль тих суб'єктів, які систематично занижують реальну вартість транспортних засобів, провести комплексні перевірки та донарахувати приховані податки до державного бюджету.

Джерело: 0352.ua

Це цікаво

Оголошення

Нерухомість

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *