Новини Лановець та району

Патріотичний байкерський заїзд організували на Тернопільщині

Мотопробіг відбувся у Ланівцях до 100-річчя Української революції. Розпочали маршрут байкери із могили бійців УНР у районному центрі, потім ...

Суперфуд чи маркетинг? Вся правда про користь і шкоду насіння чіа

Уже кілька років насіння чіа не сходить із полиць магазинів здорового харчування та сторінок фітнес-блогерів. Його називають суперфудом, додають у каші, йогурти та смузі, а дехто навіть приписує йому мало не чудодійні властивості. Та чи справді маленькі зернятка здатні покращити здоров’я і чи є в них підводні камені?

Чим корисне насіння чіа

Фахівці кажуть, що чіа дійсно має чимало корисних властивостей. Насіння багате на клітковину, рослинний білок, омега-3 жирні кислоти, а також містить кальцій, магній та антиоксиданти. Саме високий вміст клітковини робить його особливо цінним для травної системи.

Чи допомагає чіа травленню

Потрапляючи в рідину, насіння чіа набухає та утворює гелеподібну масу. Завдяки цьому воно допомагає роботі кишківника, сприяє регулярному випорожненню та довше підтримує відчуття ситості. Саме тому чіа часто рекомендують людям, які хочуть нормалізувати травлення або контролювати апетит.

Не варто чекати дива

Попри всі корисні властивості, чіа не є магічним засобом. Воно не «очищає організм від токсинів» і не спалює зайві кілограми без правильного харчування та фізичної активності. Такі твердження — радше маркетинговий хід, ніж науково доведений факт.

Як вживати чіа, щоб отримати максимум користі

Найпоширеніший спосіб — замочити одну-дві столові ложки насіння у воді, молоці або йогурті на 20–30 хвилин. За цей час воно набухне і буде легше засвоюватися організмом. Також чіа можна додавати до каш, смузі, кефіру або фруктових десертів.

Кому варто бути обережним

Лікарі радять починати з невеликих порцій, особливо якщо раніше цей продукт не був присутній у раціоні. Надмірне споживання може викликати здуття, дискомфорт або посилене газоутворення. Крім того, важливо пити достатньо води, адже клітковина потребує рідини для нормальної роботи.

Користь є, але без фанатизму

Насіння чіа справді може стати корисною частиною щоденного раціону. Воно підтримує здорове травлення, забезпечує організм цінними поживними речовинами та допомагає довше відчувати ситість. Але, як і будь-який продукт, чіа працює найкраще у поєднанні зі збалансованим харчуванням, а не як універсальний засіб від усіх проблем.

Джерело: 0352.ua

"Моя найвища винагорода": Сергій Притула поділився одкровенням в день свого 45-річчя

У день свого 45-річчя Сергій Притула поділився особистими роздумами та вперше за тривалий час показав рідкісне фото з найближчими людьми.

Волонтер і колишній телеведучий зізнався, що попри професійні досягнення та масштабну благодійну діяльність, найбільшою цінністю для нього залишається те, що не вимірюється оплесками чи успіхами, пише 0352 з посиланням на ТСН.

У день народження зірка поділився особистими роздумами. Він згадав важливі етапи свого життя. Серед них — освіта, телевізійна кар’єра та робота благодійного фонду. Проте головну роль у власній історії він відвів не досягненням, а близьким людям. Саме сім’ю волонтер назвав своєю найбільшою опорою.

«45. Прожито багато, здобуто немало. Була хороша освіта (школа, МАН, ТАНГ, УКУ), успішна карʼєра на ТБ, були децибели оплесків, є величезна команда фонду, яка, опираючись на підтримку мільйонів людей зі всього світу, робить колосальну роботу з підтримки Сил Оборони та цивільного населення!», — зазначив Сергій Притула.

Сергій Притула з родиною / © instagram.com/siriy_ua

Сергій Притула з родиною / © instagram.com/siriy_ua

Окрему частину свого допису він присвятив дружині та дітям. Волонтер наголосив, що саме родинне тепло допомагає йому залишатися сильним у складні періоди та продовжувати роботу задля допомоги країні.

«І є найцінніше в моєму житті — сімʼя! Моя найвища винагорода, моя розрада, моє натхнення, моя любов! Дякую дружині і дітям за родинне тепло і за збережену менталку. І дякую усім добрим людям, плече підтримки яких я відчуваю щодня! Завдяки вам не втомлююсь і не опускаю руки. Маю велику радість бути корисним суспільству та Армії у важкі часи! Працюємо далі, панове! Дякую за привітання!», — написав Притула.

Волонтер також відзначив підтримку людей, які долучаються до його роботи та допомагають фонду реалізовувати важливі ініціативи. За його словами, саме ця спільна сила дає змогу рухатися вперед.

Джерело: 0352.ua

"Назавжди у наших серцях!": на війні поліг радіотелефоніст з Тернопільщини

Воїн з Тернопільщини Руслан ГУРАВСЬКИЙ поліг на війні.

Про це інформує Монастириська громада.

"З глибоким сумом повідомляємо, що поблизу населеного пункту Шев’яківка Куп’янського району Харківської області 16 червня 2026 року під час виконання бойового завдання по стримуванню російської агресії загинув солдат, радіотелефоніст відділення управління командира батальйону взводу зв’язку 3 батальйону територіальної оборони військової частини А4044, відданий присязі на вірність українському народу Руслан ГУРАВСЬКИЙ 1979 року народження, житель села Красіїв Монастириської міської територіальної громади.

Монастириська міська рада та всі жителі громади висловлюють щирі співчуття родині, близьким, друзям з приводу загибелі Героя.

Сумуємо разом з Вами, підтримуємо в годину скорботи. Нехай душа загиблого знайде вічний спокій, а Господь прийме, де праведні спочивають!

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЮ!", – йдеться в повідомленні громади.

Джерело: 0352.ua

Покинув школу за 2 місяці до випуску через порвані чоботи, а повернувся у 41 рік: неймовірна історія чоловіка з Тернопільщини

У селі Катеринівка на Тернопільщині 41-річний Максим Мазур отримав свідоцтво про здобуття базової середньої освіти через 25 років після своїх однокласників. Коли він був молодшим, йому довелося залишити школу всього за кілька місяців до закінчення дев’ятого класу, щоб почати заробляти на життя. Але цього року Максим вирішив повернутися до навчання і успішно закінчив школу екстерном.

Цього року Максим Мазур закінчив школу екстерном. В минулому йому не вистачило два місяці, щоб завершити навчання зі своїми однокласниками і отримати атестат, пише Суспільне.

"В девʼятому класі буквально два чи три місяці мені залишалося до закінчення девʼятого класу. Це була зима і я ходив в кирзових чоботах до школи. Уявіть собі – зима, 30 градусів морозу, вище колін снігу і подерті кирзові чоботи. Я змушений був покинути, тому що я пішов працювати до інших людей, заробляти собі на хліб, я хотів жити краще. До мене приходили вчителі і просили: "Максим доходи, залишився той місяць-два". Але я сказав, що немає такої можливості", — каже Максим Мазур.

Чоловік розповідає, закінчити навчання запропонувала директорка школи, і він одразу погодився.

"Краще, як то кажуть, пізно, ніж ніколи. Ця освіта, вона потрібна. Я написав заяву, поздавав екзамени, все, що було потрібно і на сьогоднішній день я вже отримав це свідоцтво про закінчення 9-го класу і я не шкодую про це, тому що по планах, якщо дасть Бог все буде добре, я планую йти десь далі навчатися", — зазначив випускник.

Згадуючи шкільні роки, Максим Мазур розповів, які предмети давалися йому найважче.

"Найважчим предметом в школі була алгебра і геометрія. Вона, мабуть, була важка не тільки для мене, а й для багатьох, тому що це важкі предмети. Але мій покійний батько завжди казав – два з математики і алгебри, але я ще й гарно співаю, бо приносив п’ятірки. Але ви знаєте, я не злякався цього я по можливості здав, зробив. Допомога вчителів була, всі підказували, ніхто мене не кидав і завжди була підтримка зі сторони вчителів", — розповідає чоловік.

За словами директорки гімназії Іванни Харчук, цьогоріч школу екстерном закінчили двоє місцевих жителів – 37-річна Оксана Коновальчук та 41-річний Максим Мазур.

"Екстернатна форма навчання – це форма, яка підходить тим, хто наприклад працює і не може відвідувати навчальний заклад. Фактично, вони мають самі опрацювати матеріал і два рази в рік ми проводимо оцінювання їхніх знань, чи вони дійсно освоїли навчальну програму і відповідно до того, ми виставляємо оцінки і якщо все добре та успішно зроблено, вони отримують своє свідоцтво", — розповіла Іванна Харчук.

Джерело: 0352.ua

У Тернополі далі латають ями: де сьогодні будуть незручності для водіїв

У Тернополі продовжується поточний ремонт об'єктів вулично-дорожньої мережі та прибудинкових територій. Підрядні організації здійснюють комплекс заходів, спрямованих на покращення стану дорожньої інфраструктури та підвищення безпеки й комфорту пересування мешканців.

Основні роботи ведуться цими днями на вулиці Поліській. Наразі тут влаштовують основу дороги та щебенево-піщану суміш, що є важливим етапом підготовки до подальшого оновлення покриття.

Окрім цього, ямковий ремонт асфальтобетонного покриття проводиться на вулицях Подільській, Дениса Лукіяновича та Промисловій. Такі заходи спрямовані на ліквідацію локальних пошкоджень дорожнього полотна.

У місті також триває облаштування перехрестя з круговим рухом на перетині вулиць Володимира Великого, Леся Курбаса та Овочевої. Реалізація цього проєкту покликана покращити організацію дорожнього руху та підвищити безпеку всіх його учасників.

Оновлення територій виконується й у дворах. Зокрема, роботи тривають наразі на прибудинковій території за адресою вул. Медова, 3.

Продовжується й ремонт тротуару на перехресті вулиць Романа Купчинського та Андрія Сахарова з облаштуванням елементів безбар’єрного доступу. Проєкт реалізовується за кошти місцевого бюджету в межах ініціативи «Тернопіль – місто без бар’єрів». Його впровадження сприятиме створенню комфортного та доступного міського простору для всіх категорій населення, зокрема людей з інвалідністю, батьків із дитячими візками та людей старшого віку.

Усі заходи виконуються відповідно до затверджених планів та за сприятливих погодних умов.

Джерело: 0352.ua

Хлопчик з інвалідністю на спеціальному триколісному скутері попав у ДТП на Тернопільщині: дитина у важкому стані в лікарні

Звичайна поїздка для восьмирічного хлопчика на Тернопільщині завершилася тяжкими травмами та госпіталізацією.

Дитина, яка пересувалася на спеціальному електричному триколісному скутері для людей з обмеженою мобільністю, потрапила в дорожньо-транспортну пригоду, а обставини інциденту нині встановлюють правоохоронці.

Дорожньо-транспортна пригода за участю дитини сталася 20 червня у місті Заліщики на Тернопільщині, пише 0352 з посиланням на Погляд.

Близько 16:00 восьмирічний хлопчик з інвалідністю, керуючи електричним триколісним скутером, призначеним для людей з обмеженою мобільністю, рухався вулицею Грушевського. Під час руху дитина не впоралася з керуванням та здійснила наїзд на паркан.

Унаслідок аварії хлопчик отримав серйозні травми. Постраждалого у важкому стані госпіталізували до медичного закладу.

Джерело: 0352.ua

"Відразу 5 нагород": юні спортсмени з Тернопільщини блискуче виступили на Чемпіонаті з санного спорту на санкороликах

Юні спортсмени з Тернопільщини вибороли відразу 5 нагород на відкритому чемпіонаті Львівської області з санного спорту на санкороликах.

Про це сповістила на своїй сторінці в мережі Фейсбук Зоя Карпюк.

"Упродовж 15-16 червня 2026 року під егідою Департаменту спорту, молоді та туризму Львівської облдержадміністрації та Федерації санних видів спорту у Львівській області на розлогих алеях львівського лісопарку «Погулянка» тривали літні змагання з санного спорту за перемогу у відкритому чемпіонаті Львівської області серед юнаків та дівчат.

Позмагатися на санкороликах прибули 49 юних спортсменів – представників львівської та кременецької шкіл санного спорту. Суддівська колегія на чолі з головною суддею чемпіонату Мартою Ковальчук та головним секретарем Андрієм Лисецьким визначила найкращих, які продовжують готуватися до серії юнацьких чемпіонатів України, що невдовзі відбудуться на цих же трасах упродовж липня.

Дівчата, група А

1 місце – Еріка Пернаровська (Львів)

2 місце – Дарія Некотєнєва (Львів)

3 місце – Роксолана Хайновська (Львів)

Юнаки, група А

1 місце – Андрій Мох (Львів)

2 місце – Олександр Олещенко (Львів)

Дівчата, група А1

1 місце – Христина Базановська (Львів)

2 місце - Дар’я Королик (Львів)

3 місце – Вікторія Бойко (Львів)

Юнаки, група А1

1 місце – Микола Федькович (Львів)

2 місце – Любомир Андрющенко (Львів)

3 місце – Юрій Вусик (Львів)

Дівчата, група В

1 місце – Ярина Васюта (Львів)

1 місце – Марія Попадин (Львів)

3 місце – Вікторія Соловій (Львів)

Юнаки, група В

1 місце – Іван Попов (Львів)

2 місце – Данило Мигаль (Львів)

3 місце – Дмитро Тлатов (Львів)

Дівчата, група С

1 місце – Анна Ярема (Львів)

2 місце – Злата Лончинська (Львів)

3 місце – Діана Дубчак (Львів)

Юнаки, група С

1 місце – Андрій Александров (Львів)

2 місце – Назарій Вознюк (Кременець)

3 місце – Станіслав Дрель (Кременець)

Дівчата, група D

1 місце – Дарина Присяжнюк (Кременець)

2 місце – Ольга Атаманчук (Львів)

3 місце – Злата Муц (Львів)

Юнаки, група D

1 місце – Давид Фаюра (Кременець)

2 місце – Олег Ковальчук (Кременець)

3 місце – Марк Костик (Кременець)

Під час змагань визначилися також переможці й призери чемпіонату в командних гонках у всіх вікових групах.

Гостями спортивного заходу були молодші школярі Львівської загальноосвітньої школи № 73, які у рамках проведення Олімпійського дня-2026 із гаслом «Ти зможеш!» мали змогу не тільки повболівати за спортсменів, але й поспілкуватися із провідними львівськими санкарями, знаними олімпійцями, тренерами, серед яких учасники зимових Олімпіад Олег Жеребецький, Андрій Лисецький, учасниця юнацької Олімпіади Дарія Некотєнєва, тренер національної збірної команди України з санного спорту ЗТ України Іван Баїк, а також самим спробувати проїхатися кілька метрів на справжніх спортивних санях.

Направду у такий момент важливо почути просту словосполуку: «Ти зможеш!». А дитячі тренери мали змогу запросити бажаючих у спортивну секцію з санного спорту",- ідеться у повідомленні.

Джерело: 0352.ua

Це цікаво

Оголошення

Нерухомість

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *