Новини Лановець та району

Патріотичний байкерський заїзд організували на Тернопільщині

Мотопробіг відбувся у Ланівцях до 100-річчя Української революції. Розпочали маршрут байкери із могили бійців УНР у районному центрі, потім ...

Покинув школу за 2 місяці до випуску через порвані чоботи, а повернувся у 41 рік: неймовірна історія чоловіка з Тернопільщини

У селі Катеринівка на Тернопільщині 41-річний Максим Мазур отримав свідоцтво про здобуття базової середньої освіти через 25 років після своїх однокласників. Коли він був молодшим, йому довелося залишити школу всього за кілька місяців до закінчення дев’ятого класу, щоб почати заробляти на життя. Але цього року Максим вирішив повернутися до навчання і успішно закінчив школу екстерном.

Цього року Максим Мазур закінчив школу екстерном. В минулому йому не вистачило два місяці, щоб завершити навчання зі своїми однокласниками і отримати атестат, пише Суспільне.

"В девʼятому класі буквально два чи три місяці мені залишалося до закінчення девʼятого класу. Це була зима і я ходив в кирзових чоботах до школи. Уявіть собі – зима, 30 градусів морозу, вище колін снігу і подерті кирзові чоботи. Я змушений був покинути, тому що я пішов працювати до інших людей, заробляти собі на хліб, я хотів жити краще. До мене приходили вчителі і просили: "Максим доходи, залишився той місяць-два". Але я сказав, що немає такої можливості", — каже Максим Мазур.

Чоловік розповідає, закінчити навчання запропонувала директорка школи, і він одразу погодився.

"Краще, як то кажуть, пізно, ніж ніколи. Ця освіта, вона потрібна. Я написав заяву, поздавав екзамени, все, що було потрібно і на сьогоднішній день я вже отримав це свідоцтво про закінчення 9-го класу і я не шкодую про це, тому що по планах, якщо дасть Бог все буде добре, я планую йти десь далі навчатися", — зазначив випускник.

Згадуючи шкільні роки, Максим Мазур розповів, які предмети давалися йому найважче.

"Найважчим предметом в школі була алгебра і геометрія. Вона, мабуть, була важка не тільки для мене, а й для багатьох, тому що це важкі предмети. Але мій покійний батько завжди казав – два з математики і алгебри, але я ще й гарно співаю, бо приносив п’ятірки. Але ви знаєте, я не злякався цього я по можливості здав, зробив. Допомога вчителів була, всі підказували, ніхто мене не кидав і завжди була підтримка зі сторони вчителів", — розповідає чоловік.

За словами директорки гімназії Іванни Харчук, цьогоріч школу екстерном закінчили двоє місцевих жителів – 37-річна Оксана Коновальчук та 41-річний Максим Мазур.

"Екстернатна форма навчання – це форма, яка підходить тим, хто наприклад працює і не може відвідувати навчальний заклад. Фактично, вони мають самі опрацювати матеріал і два рази в рік ми проводимо оцінювання їхніх знань, чи вони дійсно освоїли навчальну програму і відповідно до того, ми виставляємо оцінки і якщо все добре та успішно зроблено, вони отримують своє свідоцтво", — розповіла Іванна Харчук.

Джерело: 0352.ua

У Тернополі далі латають ями: де сьогодні будуть незручності для водіїв

У Тернополі продовжується поточний ремонт об'єктів вулично-дорожньої мережі та прибудинкових територій. Підрядні організації здійснюють комплекс заходів, спрямованих на покращення стану дорожньої інфраструктури та підвищення безпеки й комфорту пересування мешканців.

Основні роботи ведуться цими днями на вулиці Поліській. Наразі тут влаштовують основу дороги та щебенево-піщану суміш, що є важливим етапом підготовки до подальшого оновлення покриття.

Окрім цього, ямковий ремонт асфальтобетонного покриття проводиться на вулицях Подільській, Дениса Лукіяновича та Промисловій. Такі заходи спрямовані на ліквідацію локальних пошкоджень дорожнього полотна.

У місті також триває облаштування перехрестя з круговим рухом на перетині вулиць Володимира Великого, Леся Курбаса та Овочевої. Реалізація цього проєкту покликана покращити організацію дорожнього руху та підвищити безпеку всіх його учасників.

Оновлення територій виконується й у дворах. Зокрема, роботи тривають наразі на прибудинковій території за адресою вул. Медова, 3.

Продовжується й ремонт тротуару на перехресті вулиць Романа Купчинського та Андрія Сахарова з облаштуванням елементів безбар’єрного доступу. Проєкт реалізовується за кошти місцевого бюджету в межах ініціативи «Тернопіль – місто без бар’єрів». Його впровадження сприятиме створенню комфортного та доступного міського простору для всіх категорій населення, зокрема людей з інвалідністю, батьків із дитячими візками та людей старшого віку.

Усі заходи виконуються відповідно до затверджених планів та за сприятливих погодних умов.

Джерело: 0352.ua

Хлопчик з інвалідністю на спеціальному триколісному скутері попав у ДТП на Тернопільщині: дитина у важкому стані в лікарні

Звичайна поїздка для восьмирічного хлопчика на Тернопільщині завершилася тяжкими травмами та госпіталізацією.

Дитина, яка пересувалася на спеціальному електричному триколісному скутері для людей з обмеженою мобільністю, потрапила в дорожньо-транспортну пригоду, а обставини інциденту нині встановлюють правоохоронці.

Дорожньо-транспортна пригода за участю дитини сталася 20 червня у місті Заліщики на Тернопільщині, пише 0352 з посиланням на Погляд.

Близько 16:00 восьмирічний хлопчик з інвалідністю, керуючи електричним триколісним скутером, призначеним для людей з обмеженою мобільністю, рухався вулицею Грушевського. Під час руху дитина не впоралася з керуванням та здійснила наїзд на паркан.

Унаслідок аварії хлопчик отримав серйозні травми. Постраждалого у важкому стані госпіталізували до медичного закладу.

Джерело: 0352.ua

"Відразу 5 нагород": юні спортсмени з Тернопільщини блискуче виступили на Чемпіонаті з санного спорту на санкороликах

Юні спортсмени з Тернопільщини вибороли відразу 5 нагород на відкритому чемпіонаті Львівської області з санного спорту на санкороликах.

Про це сповістила на своїй сторінці в мережі Фейсбук Зоя Карпюк.

"Упродовж 15-16 червня 2026 року під егідою Департаменту спорту, молоді та туризму Львівської облдержадміністрації та Федерації санних видів спорту у Львівській області на розлогих алеях львівського лісопарку «Погулянка» тривали літні змагання з санного спорту за перемогу у відкритому чемпіонаті Львівської області серед юнаків та дівчат.

Позмагатися на санкороликах прибули 49 юних спортсменів – представників львівської та кременецької шкіл санного спорту. Суддівська колегія на чолі з головною суддею чемпіонату Мартою Ковальчук та головним секретарем Андрієм Лисецьким визначила найкращих, які продовжують готуватися до серії юнацьких чемпіонатів України, що невдовзі відбудуться на цих же трасах упродовж липня.

Дівчата, група А

1 місце – Еріка Пернаровська (Львів)

2 місце – Дарія Некотєнєва (Львів)

3 місце – Роксолана Хайновська (Львів)

Юнаки, група А

1 місце – Андрій Мох (Львів)

2 місце – Олександр Олещенко (Львів)

Дівчата, група А1

1 місце – Христина Базановська (Львів)

2 місце - Дар’я Королик (Львів)

3 місце – Вікторія Бойко (Львів)

Юнаки, група А1

1 місце – Микола Федькович (Львів)

2 місце – Любомир Андрющенко (Львів)

3 місце – Юрій Вусик (Львів)

Дівчата, група В

1 місце – Ярина Васюта (Львів)

1 місце – Марія Попадин (Львів)

3 місце – Вікторія Соловій (Львів)

Юнаки, група В

1 місце – Іван Попов (Львів)

2 місце – Данило Мигаль (Львів)

3 місце – Дмитро Тлатов (Львів)

Дівчата, група С

1 місце – Анна Ярема (Львів)

2 місце – Злата Лончинська (Львів)

3 місце – Діана Дубчак (Львів)

Юнаки, група С

1 місце – Андрій Александров (Львів)

2 місце – Назарій Вознюк (Кременець)

3 місце – Станіслав Дрель (Кременець)

Дівчата, група D

1 місце – Дарина Присяжнюк (Кременець)

2 місце – Ольга Атаманчук (Львів)

3 місце – Злата Муц (Львів)

Юнаки, група D

1 місце – Давид Фаюра (Кременець)

2 місце – Олег Ковальчук (Кременець)

3 місце – Марк Костик (Кременець)

Під час змагань визначилися також переможці й призери чемпіонату в командних гонках у всіх вікових групах.

Гостями спортивного заходу були молодші школярі Львівської загальноосвітньої школи № 73, які у рамках проведення Олімпійського дня-2026 із гаслом «Ти зможеш!» мали змогу не тільки повболівати за спортсменів, але й поспілкуватися із провідними львівськими санкарями, знаними олімпійцями, тренерами, серед яких учасники зимових Олімпіад Олег Жеребецький, Андрій Лисецький, учасниця юнацької Олімпіади Дарія Некотєнєва, тренер національної збірної команди України з санного спорту ЗТ України Іван Баїк, а також самим спробувати проїхатися кілька метрів на справжніх спортивних санях.

Направду у такий момент важливо почути просту словосполуку: «Ти зможеш!». А дитячі тренери мали змогу запросити бажаючих у спортивну секцію з санного спорту",- ідеться у повідомленні.

Джерело: 0352.ua

"Новий тариф на газ підготували для простих українців, наближається серйозне подорожчання": названо нові ціни

МВФ відкриє доступ до 690 мільйонів доларів задля фінансування України,  але  Київ повинен взяти на себе зобов’язання поступово підвищити комунальні тарифи до ринкового рівня.

Як повідомляє "ПБ", 12 червня Україна та Міжнародний валютний фонд погодили перегляд чинної програми фінансування на рівні персоналу. Якщо рішення затвердить Виконавча рада МВФ, країна отримає ще близько 690 мільйонів доларів.

Після цього загальна сума виплат за програмою зросте до 2,2 мільярда доларів. Водночас одним із ключових пунктів угоди стало поступове приведення тарифів на комунальні послуги до ринкових умов.

У фонді пояснили, що чинна модель PSO, яка утримує знижені ціни для населення, послаблює фінансовий стан державних енергокомпаній. Через це підприємствам бракує грошей на ремонти, відновлення та модернізацію.

Саме тому Україна разом із технічними фахівцями МВФ має підготувати окрему дорожню карту переходу до нових тарифів. Паралельно планують посилити незалежність НКРЕКП.

Окремо у МВФ наголосили, що до запуску нових тарифів уряд зобов’язаний створити механізм соціального захисту для вразливих родин. Лише після цього почнеться поетапне коригування цін.

Народний депутат Ярослав Железняк пояснив, що мова йде про виконання політичних зобов’язань та завершення реформ, які планували на перший квартал 2026 року, але поки не реалізували.

Станом на зараз тариф на електроенергію для населення становить 4,32 гривні за кВт-год. Газ від “Нафтогазу” коштує 7,96 гривні за кубометр.

Саме ці показники стануть базою для подальшого перегляду. На скільки саме зміняться тарифи, офіційно поки не повідомляють.

Втім частина експертів уже називає можливий рівень до 7 гривень за кВт-год для окремих груп споживачів.

Крім тарифної політики, МВФ також вимагає активізувати боротьбу з корупцією. Серед умов — оновлення системи електронного декларування, ризик-орієнтовані перевірки, скасування пільг із ПДВ для міжнародних поштових відправлень, зміни у спрощеній системі оподаткування та оновлення роботи БЕБ і митниці.

Джерело: 0352.ua

"200 тисяч гривень і помешкання": в Україні молодим представникам цієї професії почали пропонувати бонуси

Молоді медики тепер зможуть розраховувати на додаткову підтримку від держави: для лікарів-початківців передбачені одноразова виплата 200 тисяч гривень та навіть службове житло.

Як повідомляє "РадіоТрек", у 2026 році на інтернатуру планують направити понад 3 100 випускників медичних вишів. Більшість із них — студенти, які навчалися за державний кошт або претендують на бюджетні місця.

Мінімальна зарплата лікаря-інтерна у державних та комунальних медзакладах становить 15 тисяч гривень на місяць. Водночас лікарні можуть платити більше залежно від навантаження, обсягу виконаної роботи та результатів працівника.

Молоді лікарі мають право на одноразову виплату у розмірі 200 тисяч гривень, якщо після завершення інтернатури влаштуються працювати щонайменше на три роки до державних або комунальних медичних закладів, де не вистачає фахівців.

Йдеться насамперед про сільські громади та території, які постраждали від війни. У МОЗ зазначають, що у 2025 році таку допомогу отримали 83 лікарі, а програму продовжили й на 2026 рік.

Лікарі та інші медичні працівники можуть отримати службове житло, якщо працевлаштовуються на пріоритетні вакансії у сільській місцевості або в медзакладах прифронтових областей.

Житло купується за державний кошт і надається на період роботи. Участь у програмі можуть взяти громадяни України віком до 50 років, які переїжджають працювати до сільських комунальних лікарень.

Серед основних вимог: вакансія має залишатися незаповненою понад 90 днів, а сам медик на момент подання заявки повинен працювати в закладі не більше 120 днів.

Джерело: 0352.ua

"Тариф стане 7 гривень за кіловат-годину": для частини українців змінять правила оплати за світло

В Україні збираються переглянути тариф на світло: один з варіантів передбачає підвищення ціни до близько 7 гривень за кіловат-годину.

Як повідомляє "РадіоТрек", платіжки за комунальні послуги залишаються однією з найболючіших тем для українців. І тепер у центрі уваги опинилася електроенергія.

Останнім часом дедалі частіше обговорюється можливе підвищення тарифів на світло.

Серед варіантів, які розглядаються на рівні експертних дискусій, називають і тариф близько 7 гривень за кіловат-годину для окремих категорій споживачів.

Водночас важливо розуміти: остаточного рішення наразі немає. Уряд та профільні структури лише аналізують можливі сценарії.

Кого насамперед може зачепити подорожчання

Йдеться не про всіх побутових споживачів.

За попередніми обговореннями, зміни можуть стосуватися домогосподарств із високим споживанням електроенергії. Це насамперед квартири та будинки, де електрика використовується для опалення, нагріву води або роботи великої кількості потужної техніки.

Саме такі споживачі створюють найбільше навантаження на енергосистему, особливо взимку та у вечірні години.

Чому взагалі виникла тема підвищення

Енергетична галузь продовжує працювати в умовах війни.

Фахівці наголошують, що нинішня ціна електроенергії для населення не повністю покриває витрати на виробництво, доставлення та підтримку системи.

Окремою проблемою залишається відновлення пошкодженої інфраструктури. Після масованих атак енергетика потребує значних коштів на ремонти, модернізацію та захист об'єктів.

Саме тому питання тарифів періодично повертається до порядку денного.

Чи залишаться пільги та субсидії

У владі запевняють, що у разі змін механізми соціального захисту не планують скасовувати.

Серед варіантів обговорюють:

  • адресні субсидії для сімей із низькими доходами;
  • компенсації для вразливих категорій населення;
  • збереження пільгової ціни для певного обсягу споживання.

Тобто навіть якщо нові правила запровадять, вони можуть стосуватися не всіх українців однаково.

Скільки доведеться платити: простий приклад

Якщо припустити тариф на рівні 7 гривень за кВт·год, то при споживанні:

  • 200 кВт·год на місяць рахунок становив би близько 1400 гривень;
  • 300 кВт·год — уже 2100 гривень;
  • 500 кВт·год — приблизно 3500 гривень.

Саме тому будь-які новини про можливий перегляд тарифів викликають такий великий суспільний резонанс.

Коли стане відомо остаточне рішення

Наразі жодних затверджених змін немає.

Очікується, що остаточні висновки можуть бути ухвалені лише після додаткових розрахунків та консультацій з учасниками енергетичного ринку.

Якщо нові правила все ж підтримають, їхнє впровадження, найімовірніше, відбуватиметься поетапно, щоб уникнути різкого фінансового удару по споживачах.

Тож поки що про тариф 7 гривень за кіловат-годину говорити як про доконаний факт зарано. Але сама поява такого сценарію свідчить: тема вартості електроенергії може стати однією з ключових для українців уже найближчим часом.

Джерело: 0352.ua

Це цікаво

Оголошення

Нерухомість

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *