Нема що приховувати? Чому в туалеті у парку Нацвідродження нема дверей і в якому стані інші вбиральні
Автор:
Вадим Єпур
- У парках міста функціонують безкоштовні громадські вбиральні. Ми перевірили, у якому вони стані.
- Чи прибирають там, чи є засоби гігієни та чому у парку Нацвідродження вбиральні без дверей, читайте у матеріалі!
Безкоштовні вбиральні є у парку Шевченка, Топільче та Національного відродження. Є окремо жіночі та чоловічі. Як розповів директор КП "Об’єднання парків культури і відпочинку" Микола Лесів, під час карантину вбиральні працюють в звичному режимі.
- Всі вбиральні працюють, - каже Микола Лесів. – Відповідно до карантинних вимог там регулярно проводимо прибирання.
Ми перевірили, чи справді там чисто.
Парк ім. Тараса Шевченка
У парку Шевченка кабінки туалетів зачиняються. На вулиці було болото та слякоть, тому і всеедині підлога була брудна. Однак було помітно, що нещодавно там мили підлогу.






У кабінках туалетного паперу ми не побачили. Є холодна вода. Поруч лежать обмилки.
В приміщенні немає нестерпного смороду, який притаманний багатьом громадським вбиральням, але запаху туалету все ж відчувається.
Парк Національного відродження
Вбиральні там мають свою «родзинку». Окрім того, що вони знаходяться під землею, кабінки не мають дверей – лише перегородки.
В КП "Об’єднання парків культури і відпочинку" нам пояснили, що дверцята там не були передбачені під час реконструкції. Встановлювати їх наразі не планують.
- Відповідно до проєкту громадської вбиральні, там не було передбачено дверей для кабінок, - пояснив Микола Лесів. – Ці кабінки мають високі перегородки. Жіноча і чоловіча вбиральня розділені і мають два різних входи. Можливо, якби були скарги від тернополян або петиція, то на це виділили кошти. Але ми не отримували скарг від людей.



Як пояснила завідувачка парку Національного відродження Галина Гладенюк, коли проводили реконструкцію вбиральні – головною задачею була ізоляція приміщень, щоб там не було грибка.
- Зрозумійте, ці туалети існують ще з часів СРСР, - каже пані Галина. – Ми пропонували проєктанту, щоб під час ремонту дверки встановили, але нам пояснили, що це зробити неможливо. Ці перегородки старі. Просто так прикріпити дверцята туди не вдасться. До того ж, дверцята потрібно було б робити всі під замовлення, бо перегородки мають різну відстань одна від одної. Я сама користуюсь цією вбиральнею. Люди не скаржились. Звичайно, якби нам виділили кошти, то їх би можна було встановити. Але на разі маємо, що маємо.
Проблема в старому приміщенні, який не відповідає сучасним будівельним нормам – каже Микола Лесів. Адже тепер мали б бути пандуси та окремі кабінки для людей з інвалідністю. Але це реалізувати неможливо.









А що ви думаєте про це? Чи потрібні там дверцята та чи самі користувались вбиральнею в парку Нацвідродження?
Як ми помітили – підлогу там протирали, але відвідувачі встигли наслідити. Туалетного паперу, як і мила, немає. Вода у кранах є. Самі крани вже іржаві.
По стінам стікає конденсат. Всередині сиро, однак плісняви ми не побачили. Як розповіла завідувачка парку, після ремонту, грибка, на щастя, не було. До слова, раніше вбиральні в осінні та весняні періоди потерпали від грибка. А стара плитка від сирості обсипаласть.
Запах у вбиральні неприємний. Всередині є освітлення.
Парк «Топільче»
У гідропарку вбиральня виявилвсь найчистішою. Однак на вихідних чоловічий туалет не працював. На дверях висіло оголошення, що перемерзла вода. У понеділок, 25 січня, поломку усунули і вбиральня працює. Там чиста підлога. Прибиральниця стежить за чистотою. Є вода та рідке мило.
Кабінки зачиняються на замок. А в самому приміщенні – немає жодного неприємного запаху. Ми кілька разів перевіряли вбиральні в парках. У «Топільче» туалети завжди найчистіші.







Однак туалетного паперу там не виявилось.
Микола Лесів каже – на жаль, є проблема з культурою деяких людей.
- На жаль, культури у деяких людей нема, - каже пан Микола. – Тільки поставимо антисептики, мило чи папір – крадуть. Нічого з цим не поробиш.
А ви користуєтесь громадськими вбиральнями у парках міста? Чи задоволені ви їх станом? Пишіть у коментарях!




