Новини Лановець та району

Плели сітку єднання і ліпили Великоднє яйце. У школі №10 допомагають адаптуватись тим, хто утік від війни

Плели сітку єднання і ліпили Великоднє яйце. У школі №10 допомагають адаптуватись тим, хто утік від війни

Плели сітку єднання і ліпили Великоднє яйце. У школі №10 допомагають адаптуватись тим, хто утік від війни

Автор:

Ірина БЕЛЯКОВА

  • Майже 60 учнів доєднались до онлайн-навчання у 10-тій школі, натомість у кожному класі є по 5-7 дітей, які із родинами виїхали за кордон. Чимало уроків починаються з того, що вимушені переселенці розповідають про традиції і звичаї країни чи міста, де вони зараз чи звідки переїхали.
  • З 11 квітня діти, які переїхали до нас із Чернігова, Харкова, з Києва чи Донеччини, писатимуть великодні писанки. Запрошують до процесу і дорослих. Аби бодай трохи відволіклись і забули про жахи війни, які бачили на власні очі.

57 дітей з Чернігова, Києва, Харкова, Попасної, Донеччини і Луганщини доєднались до онлайн-навчання у школі №10. Є серед них і двічі евакуйовані, які разом з родинами з Донеччини переїхали до Києва, а звідти – до Тернополя.

Вчаться із США, коли там 2 ночі

Є й чимало учнів 10 школи, які переїхали з родинами за кордон, коли почалась війна в Україні. Вони всі також приєднуються до онлайн-уроків, де не були б. Одна з учениць, попри різницю у часі, виходить на зв’язок й уроки, коли в Нью-Йорку… 2 ночі.

— Аби діти з інших регіонів скоріше адаптувались до життя в Тернополі та забули про жахіття війни, які їм довелось пережити, ми влаштовуємо різні тренінги, квести, конкурси, — розповів директор школи №10 Андрій Газилишин. — Окрім того, такі зустрічі допомагають їм подружитись з нашими дітьми.

Відколи відновили навчальний процес, вчителі запровадили нові практики. Аби діти краще адаптувались, наші учні, хто за кордоном на початку кожного уроку розповідають про країни, в яких перебувають. А ті, що переїхали до Тернополя, діляться цікавинками про свої міста і села. Для цього виділяють небагато — хвилин 5 на початку уроку. Проте така практика дає свої позитивні результати.

Війна — це зло, біда, насильство, біль. Особливо це відбивається на дітях. Вони найбільш вразливі, швидко сприймають негативні емоції, кажуть у школі. Тому допомогти адаптуватись, влитись у дружню шкільну родину — важливе завдання всіх вчителів і учнів школи.

— Завдяки дружбі та тісній співпраці з проєктом «Демократична школа», уже другий тиждень поспіль тренерка Наталя Худа проводить надзвичайно цікаві і пізнавальні тренінги та майстер-класи, — поділились у школі №10. — Сплели сітку єднання українських міст, провели інтелектуальну гру «Вивчаємо Україну», виготовили аплікацію "Великоднє яйце" і, звичайно, почастували всіх печивом з чаєм. Разом до перемоги!

Тепер на всі заходи діти-переселенці йдуть із задоволенням. І, якщо на перших зустріччях вони зазвичай мовчали, тепер активно включаються та виконують завдання. Чимало хто вже знайшов друзів серед учнів 10 школи.

Писатимуть писанки і вчаться української

— З 11 квітня ми плануємо майстер-класи з писанкарства, які проводитимемо щодня, — поділився Андрій Газилишин. — Вже закупили яйця, писачки, свічки, будемо вчитись всі разом. Хочемо долучити й батьків. А 13 квітня запрошуємо їх на благодійний концерт філармонії, — все відбуватиметься у нашій школі.

Є учні, яким вкрай важко адаптуватись та, більше, абстрагуватись від війни. Скажімо, один з хлопчиків був надто замкненим. Підліток не хотів ні з ким спілкуватись, часом навіть плакав. З ним розмовляли і директор, і працював психолог. Врешті хлопець  заспокоївся — тепер це зовсім інша дитина. Він повідомив старших, що хоче займатись шахами. Тепер, каже директор, терміново шукають дошку й інше обладнання. Нехай пробує. А як йому вийде, дорослі зроблять все, аби дитина себе проявила, і навіть вчила інших грі у шахи.  

— Головне, їх зараз відволікти від того, що їм довелось пережити, що вони чули й бачили, а ще подібні майстер-класи допомагають дітям зблизитись, — каже Андрій Газилишин. — Разом з ними вчимо українську. Це також плюс. На уроках розмовляємо виключно українською. Наші діти підтримують, а вчителі вітають це. Декому тяжко йде, але діти стараються, і в них все, за нашої підтримки, обов’язково вийде.

Зараз у школі №10 ніхто не проживає. Проте ситуація може змінитись кардинально – дирекцію школи вже попередили, що завтра, 10 квітня, до Тернополя має прибути евакуаційний потяг. Там будуть і діти, які з родинами утікають від війни…

Останні новини

Це цікаво

Оголошення

Нерухомість

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *