Новини Лановець та району

Битва за Маріуполь та обстріли Харкова — основні теми світових ЗМІ

Битва за Маріуполь та обстріли Харкова — основні теми світових ЗМІ

Битва за Маріуполь та обстріли Харкова — основні теми світових ЗМІ

Автор:

20 хвилин

Перші шпальти світових ЗМІ про війну в Україні.

Британія та Шотландія

 «Фінальний бій за Маріуполь. Російські війська близькі до захоплення ключового міста» - с таким заголовком вийшла «І».

 

Зберігаємо віру. У Маріуполі триває боротьба – заголовок у FT.

Українських військовослужбовців окроплюють святою водою церкву у західному місті Львова під час католицької великодньої неділі

У головному матеріалі «The Financial Times» попереджає, що уповільнення зростання, висока інфляція та війна Росії проти України загрожують відновленню світової економіки після пандемії. Відновлення світової економіки стикається з «подвійною небезпекою» слабкішого зростання та високої інфляції — комбінація, відома як «стагфляція», йдеться у передовій статті «Financial Times». У ньому повідомляється, що уряди стикаються з «похмурим» вибором, оскільки одужання від коронавірусу сповільнюється та погіршується війною в Україні.


 

«The Guardian» розповідає, що життя на окупованих раніше територіях, російською армією, починає відновлюватися. Заголовок «Очищення після російської окупації».Галина Музира ходила своїм палісадником, прибираючи безлад, залишений окупаційними російськими солдатами. "Вони припаркувала дві бронемашини на моїй галявині, - сказала вона, вказуючи на плескатий синій паркан поруч зі своїм акуратним городом. Поруч, серед кущів чорної смородини, був великий кратер. Її пофарбована в жовтий колір дача була продиряна.

Уламки розбили і дерев'яну дачу. За словами Музири, це подарунок на день народження від її покійного чоловіка Миколи.

Ми не розуміємо, чому російські це зробили. Ми є маленька тиха країна. Якби не наш президент, я не знаю, що б ми робили», — додала вона, кидаючи уламки гілок та інше сміття на вогонь багаття.

 

Заголовок на першій шпальти «The Scotman»: Остання битва за Маріуполь: українці ігнорують крайній термін капітуляції, озвучений Росією

 

 Європа

 

Видання «Liberation». Заголовок на фотоколажу - «Президентський cвіт за Марін Ле Пен». 

Вихід із Шенгенської зони поставив під сумнів франко-німецьке подружжя, союз з Росією...

 

  1. Данія. Видання «Morgenavisen Jyllands-Posten».

Війна Путіна в Україні стосується не лише України, а, мабуть, усіх старих радянських держав, вважають західні експерти.

  1. Іспанія. Газета «ARA». Заголовок: «МАРІУПОЛЬ ЧЕКАЄ ВИРІШАЛЬНУ БИТВУ

Підпис під фото: «Близько 2500 українських солдатів чинять опір на заводі, який може стати ключовим для переговорів між Росією та Україною».

  1. Видання «La Vanguardia» - підпис під фото: «Російська ракета, запущена до Харкова, зруйнувала кухню солідарності іспанського шеф-кухаря, вбивши двох добровольців та поранивши чотирьох».

Заголовок: «Ультиматум Москви маріупольським бійцям скласти зброю»

Останні українські війська підтверджують свою волю до опору. «Ми ніколи не здамося», — відповідають ті, хто все ще чинить опір у Маріуполі на ультиматум російської армії здатися перед новим наступом.

Заголовок: «Російські вантажівки стоять у черзі на виїзд із ЄС».

  1. Газета «El Mondu». Заголовок: «Останній з Маріуполя - боротися будемо до кінця»

  1. Португалія. Газета «Público» підпис фото: «Війна на Україні. У Маріуполі залишився останній оплот»

  1. Ірландія. Видання «The Irish Times», Підпис фото: «Парафіяни відзначають Вербну неділю в українсько-греко-католицькій церкві в Донекарні, Дублін, яка діє за православним календарем».

Головний матеріал: «Українські сили обіцяють зберегти Маріуполь, оскільки Папа Римський закликає до миру на «воєнний Великдень»

Росія заявила, що війська оточені металургійними заводами стратегічного порту.

Зеленський попередив, що мирні переговори можуть бути зірвані, якщо захисники будуть убиті.

Україна заявила, що її війська не здадуть Росії обложений стратегічний порт Маріуполь, оскільки внаслідок обстрілу московськими силами загинули мирні жителі у місті Харкові, а Папа Франциск закликав світових лідерів працювати заради миру під час цього «військового Великодня».

Росія наказала українським військам, що засіли на великому металургійному заводі в Маріуполі, скласти зброю і залишити це місце до 13:00 вчора за місцевим часом після більш ніж семи тижнів російських бомбардувань та вуличних боїв, які перетворили місто на руїни.

«Залишки українських частин [у Маріуполі] наразі повністю заблоковані на території меткомбінату «Азовсталь». Єдиний їхній шанс врятувати своє життя – добровільно скласти зброю та здатися», – заявив офіційний представник Міноборони Росії Ігор Конашенков. Але термін пройшов без жодних поступок з боку українських військ, до яких, як вважається, входять морські піхотинці та бійці полку «Азов», що базується під Маріуполем.

"Місто досі не впало", - заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. «Є ще наші збройні сили, наші солдати. Тому вони боротимуться до кінця».

Президент України Володимир Зеленський попередив, що мирні переговори з Росією, які зайшли в глухий кут, можуть бути повністю зірвані, якщо захисників Маріуполя буде вбито. Він попросив західних союзників терміново відправити важке озброєння або надати дипломатичну підтримку, щоб допомогти покласти край облогу шляхом воєнних дій чи переговорів.

"Знищення всіх наших хлопців у Маріуполі, чим вони зараз і займаються, може покласти край будь-якій формі переговорів", - сказав Зеленський, додавши, що "ситуація в Маріуполі залишається дуже важкою - просто нелюдською".

«Є лише два способи вплинути на це. Або наші партнери передають Україні все необхідне важке озброєння [і] авіацію — і без жодного перебільшення роблять це негайно — щоб ми могли знизити тиск окупантів на Маріуполь і зняти блокаду. Або є шлях переговорів, у якому роль наших партнерів також має бути вирішальною».

Офіційні особи в Харкові заявили, що щонайменше п'ять мирних жителів загинули і 13 отримали поранення, коли російські снаряди потрапили до центрального району другого за величиною міста України, яке знаходиться всього за 35 км від кордону з Росією і за останній тиждень майже щодня зазнає артилерійським обстрілом. Москва також заявила, що рано-вранці в неділю вона запустила ракети великої дальності, щоб знищити «завод з виробництва боєприпасів» у місті Бровари під Києвом.

Російські війська пішли з Броварів та інших міст неподалік столиці після кількох тижнів бойових дій, таких як Буча, Гостомель та Бородянка — вони залишили по собі масові руйнування і те, що, за словами України, є свідченням потенційних військових злочинів.

Російське вторгнення

Розмірковуючи про російське вторгнення, внаслідок якого загинули тисячі людей і було переміщено понад 10 мільйонів людей, Папа Франциск учора заявив, що Україна «сильно випробувана насильством та руйнуваннями жорстокої та безглуздої війни, в яку її втягнули».

«Наші очі теж недовірливо ставляться до цього Великодня війни. Ми бачили надто багато крові, надто багато насильства. Наші серця теж були наповнені страхом і тугою, тому що багатьом нашим братам і сестрам довелося замкнутися, щоб уберегтися від бомбардувань», - сказав він у зверненні приблизно до 50 000 людей на площі Святого Петра у Ватикан.

«Нехай буде рішення про мир. . . Нехай лідери націй почують благання людей про мир».

Парафіяни відзначають Вербну неділю в українсько-греко-католицькій церкві в Донекарні, Дублін, яка діє за православним календарем.

 

  1. Грузія. Газета «The Messendger»

Парламентський візит до України завершено, делегація повертається до Грузії

Грузинська парламентська делегація повернулася з України 17 квітня. Радник Прем'єр-міністра Грузії Давид Сергієнко оцінив візит до України як вирішальний з погляду нинішніх та майбутніх відносин між двома країнами.

«Під час планування візиту, звичайно, у нас було два очікування. По-перше, це був вираз солідарності Грузії з країною. По-друге, це дозволило б усунути існуючі непорозуміння. Зустріч у Раді, яка тривала кілька годин, підкреслила, що ця зустріч багато чого змінила на краще. Їхнє відношення від початку і до кінця зустрічі істотно змінилося на позитивний бік.

Більшість непорозумінь роз'яснилися. Якщо й залишався якийсь напрямок, наприклад, щодо підтримки чи не підтримки санкцій, Шалва Папуашвілі давав дуже чіткі й недвозначні роз'яснення, які виявилися для них абсолютно зрозумілими та прийнятними.

Думаю, можна сказати, що переважна більшість цих питань вже закрита, а якщо щось і лишилося, то вже на шляху до позитивного вирішення», - сказав Сергєєнко.

За словами члена «Лело» Ганни Нацвілі, Руслан Стефанчук попросив грузинську сторону про дві речі. Перший полягає в тому, щоб Грузія обговорила двосторонні санкції там, де вона бачить для цього можливість, а другий — щоб Грузія зробила кроки, які Україна вже зробила, включаючи боротьбу з російською пропагандою та дезінформацією.

"Було підкреслено, що Грузія не стане чорною діркою в обхід міжнародних санкцій", - заявив Нацвлішвілі.

За словами депутата Хатуни Самнідзе, візит до України затягнувся, але був важливим для відновлення відносин між двома країнами.

«Після цієї зустрічі я сподіваюся, що буде відкрито дискусію, зокрема з опозицією, про те, що можна зробити для підтримки нашого партнера України», — сказав Самнідзе.

Делегація у складі 9 депутатів Парламенту Грузії прибула до України 16 квітня. Вони відвідали українські міста Буча та Ірпінь.

 

Косово. Видання «Koha Ditore». Підпис під фото: « Міністерство оборони Росії підтвердило в неділю, що ультиматум про передачу українських винищувачів у стратегічно змучене війною місто Маріуполь залишається чинним. Проте українські бійці проігнорували заклики Росії здатися. Президент України Володимир Зеленський, назвавши ситуацію в Маріуполі «нелюдською», закликав країни Заходу терміново втрутитися, щоби боротися з росіянами, які залишили тисячі людей без їжі та елементарних послуг. Битва за контроль над містом призвела до високої ціни обложених мирних жителів. Взяття під повний контроль Маріуполя дозволить російським силам на півдні, звідки вони прийшли через анексований Кримський півострів, встановити повноцінний наземний зв'язок зі своїми військами на Донеччині, промисловому центрі східної України.

Швеція. Видання «Aftonbladet». Заголовок: «АНАЛІЗ ЕКСПЕРТІВ «ТОДІ ПОТРІБНО ПРИПИНИТИ ПУТІНСЬКУ ВІЙНУ»

  • Червона лінія для заходу

  • «Змінює все»

Заголовок: «Загарбницька війна росіян в Україні сильно б’є по шведських демократах».


Автор підбірки Cергій Чернявський.

Останні новини

Це цікаво

Оголошення

Нерухомість

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *