У селі Катеринівка на Тернопільщині 41-річний Максим Мазур отримав свідоцтво про здобуття базової середньої освіти через 25 років після своїх однокласників. Коли він був молодшим, йому довелося залишити школу всього за кілька місяців до закінчення дев’ятого класу, щоб почати заробляти на життя. Але цього року Максим вирішив повернутися до навчання і успішно закінчив школу екстерном.
Цього року Максим Мазур закінчив школу екстерном. В минулому йому не вистачило два місяці, щоб завершити навчання зі своїми однокласниками і отримати атестат, пише Суспільне.
"В девʼятому класі буквально два чи три місяці мені залишалося до закінчення девʼятого класу. Це була зима і я ходив в кирзових чоботах до школи. Уявіть собі – зима, 30 градусів морозу, вище колін снігу і подерті кирзові чоботи. Я змушений був покинути, тому що я пішов працювати до інших людей, заробляти собі на хліб, я хотів жити краще. До мене приходили вчителі і просили: "Максим доходи, залишився той місяць-два". Але я сказав, що немає такої можливості", — каже Максим Мазур.
Чоловік розповідає, закінчити навчання запропонувала директорка школи, і він одразу погодився.
"Краще, як то кажуть, пізно, ніж ніколи. Ця освіта, вона потрібна. Я написав заяву, поздавав екзамени, все, що було потрібно і на сьогоднішній день я вже отримав це свідоцтво про закінчення 9-го класу і я не шкодую про це, тому що по планах, якщо дасть Бог все буде добре, я планую йти десь далі навчатися", — зазначив випускник.
Згадуючи шкільні роки, Максим Мазур розповів, які предмети давалися йому найважче.
"Найважчим предметом в школі була алгебра і геометрія. Вона, мабуть, була важка не тільки для мене, а й для багатьох, тому що це важкі предмети. Але мій покійний батько завжди казав – два з математики і алгебри, але я ще й гарно співаю, бо приносив п’ятірки. Але ви знаєте, я не злякався цього я по можливості здав, зробив. Допомога вчителів була, всі підказували, ніхто мене не кидав і завжди була підтримка зі сторони вчителів", — розповідає чоловік.
За словами директорки гімназії Іванни Харчук, цьогоріч школу екстерном закінчили двоє місцевих жителів – 37-річна Оксана Коновальчук та 41-річний Максим Мазур.
"Екстернатна форма навчання – це форма, яка підходить тим, хто наприклад працює і не може відвідувати навчальний заклад. Фактично, вони мають самі опрацювати матеріал і два рази в рік ми проводимо оцінювання їхніх знань, чи вони дійсно освоїли навчальну програму і відповідно до того, ми виставляємо оцінки і якщо все добре та успішно зроблено, вони отримують своє свідоцтво", — розповіла Іванна Харчук.
Джерело: 0352.ua




