Новини Лановець та району

"З приходом спеки – без струму орієнтовно 5 год на добу": українців попереджають про можливі незручності

У разі нових масованих атак РФ по енергетичній інфраструктурі та сильної спеки окремі регіони можуть зіткнутися з обмеженнями до п’яти годин на добу.

Про такий сценарій в інтерв'ю РБК-Україна розповів голова правління «Укренерго» Віталій Зайченко, пише 0352.

"За відсутності ворожих ударів, ми маємо високі шанси працювати без обмежень. Але ворог абсолютно розуміє, як спроектована наша енергосистема. Він не має даних щодо розподіленої генерації, хоча намагається отримати цю інформацію, і у прифронтових регіонах, ми вже мали влучання БПЛА по нових невеликих енергоустановках", - сказав Зайченко.

За його словами, велику генерацію ворог знає, навіть цього тижня (15-20 червня - ред.) вже були влучання по ній.

Якщо будуть масовані атаки по генерації, потрібно буде балансувати енергосистему. Це можливо за рахунок обмежень та відключень.

Водночас глава "Укренерго зазначив, що цього літа ситуація в енергосистемі значно легша, ніж влітку 2025 року.

Зараз є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго - ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку.

Зайченко зазначив, що цього літа у ворога менше шансів залишити українців без світла на тривалий період, але у разі масованих обстрілів та спеки до понад +30 градусів відключення все ж можливі.

"Потенційно, після масованих обстрілів, можливі навіть не 2-3 години, а до 5 годин у пікові періоди. Ми розуміємо, що денну зону ми покриємо за рахунок атомної генерації, імпорту, розподіленої і відновлюваної генерації, а от вечірні піки, на жаль, потрібно буде балансувати за рахунок наших споживачів", - додав він.

Ситуація в енергосистемі України

Нагадаємо, взимку цього року в Україні були тривалі відключення світла через масоваві обстріли Росії. Наразі ситуація стабілізувалася.

Раніше ми повідомляли, що Кабінет міністрів України може суттєво скоротити час на запуск нових генеруючих потужностей з відновлюваних джерел і зменшить ризики відключень, якщо вдосконалить процес підключення підстанцій та іншої інфраструктури до мережі.

Джерело: 0352.ua

Останні новини

Це цікаво

Оголошення

Нерухомість

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *