Новини Лановець та району

Чому в школі збирають гроші на постіль у лікарні. У закладах проблеми із забезпеченням?

Чому в школі збирають гроші на постіль у лікарні. У закладах проблеми із забезпеченням?

Чому в школі збирають гроші на постіль у лікарні. У закладах проблеми із забезпеченням?

Автор:

Федір Восінський

  • 10 квітня в тернопільській спеціалізованій школі №3 запустили ініціативу збору коштів для потреб лікарень. В опублікованому оголошенні на сайті школи йдеться, що лікарням не вистачає штативів та постільної білизни.
  • Чи це дійсно так, ми поцікавилися в директорів медичних закладів та дізналися, хто і навіщо збирає кошти. 
  • Якщо ви знаєте, яка насправді ситуація у закладах, напишіть про це у коментарях. 

В оголошенні йдеться про те, що лікарні забезпечені необхідними медикаментами та киснем. Але бракує штативів та постільної білизни.

Отримувачем є вчителька школи №3 Лілія Бакало, а всі кошти обіцяють передати на потреби лікарень Тернополя та області.

Як пояснюють у школі

Директорка школи №3 Руслана Петрокушин розповіла, що ідея збору коштів виникла у вчительки Лілії Бакало.

– Вона й сама перехворіла на коронавірус, на власні очі бачили ситуацію в лікарнях. Тому в неї виникла ідея допомогти їм, – каже директорка. – Педагог відкрила благодійний рахунок та звернулася до мене з письмовою заявою, щоб я посприяла розміщенню інформації на сайті школи.

Вчителька Лілія Бакало пояснила журналісту "20 хвилин", що гострої нестачі штативів чи постільної білизни в лікарнях не бачить. Але хоче допомогти, адже, на її думку, зараз хворих більше, тому потрібно підготувати лікарні.

– Не можу сказати вам, у якій лікарні я перебувала, але бачила, що деяких речей просто на всіх не вистачає, – каже вона. – Наприклад, постіль у мене була своя.

Вчителька обіцяє, що всі гроші передасть одній лікарні, або ж розподілить на всі лікувальні заклади міста. Залежно від того, скільки вдасться зібрати.

– Я буду звертатися в бухгалтерію закладів, аби мені прозвітували, куди витратили кошти і про все пізніше напишу на сторінці в Facebook. Скільки вже вдалося назбирати? Цього сказати не можу, боюся, що до мене знову почнуть телефонувати аферисти та намагатимуться ці гроші забрати, – додала жінка.

Як коментують у медзакладах

Ми поцікавилися у керівників медичних закладів Тернополя, чи дійсно їм бракує постільної білизни та інших необхідних речей.

Юрій Лазарчук
Директор КНП «Тернопільська міська комунальна лікарня №3»

– Наша лікарня повністю забезпечена не тільки медикаментами, але й штативами та постільною білизною і всім необхідним. Не знаю, звідки інформація про нестачу речей, але ми все маємо.

Станом на 13 квітня, у закладі перебуває 89 пацієнтів, хворих на COVID-19. Лікарня розрахована на 125 ліжок, і біля всіх них є кисневі концентратори чи кисневі точки.

 

 

Андрій Артимович

Директор КНП «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня»

– Мені ініціатива школи №3 була невідома. У нашій лікарні є все необхідне – від медикаментів до білизни та штативів.

У закладі зараз перебуває 11 дітей з підтвердженим діагнозом COVID-19. Загалом, під ковідних хворих ми передбачили 70 ліжок. Окрім того, у лікарні є 8 апаратів ШВЛ, а також 39 кисневих точок та концентраторів.

 

 

Ярослав Чайківський

Директор КНП «Тернопільська міська лікарня швидкої допомоги»

– Ми всім забезпечені. Але якщо говорити, наприклад, про постільну білизну, це речі, які потребують постійного оновлення.

У нас зараз є 103 хворих на ковід, лікарня розрахована на 160 ліжок. Щодо апаратів ШВЛ та кисневих концентраторів, їх вистачає. Апаратів ШВЛ у нас 19 та 84 кисневих концентратори.

 

 

 

Мар'яна Зварич

Речниця міськради

– Заклади оновлюють м‘який інвентар по мірі необхідності, зараз дійсно більше зношується постільна білизна, бо постіль в ковідних відділеннях більше потребує прання і більше зношується.

Медичні заклади забезпечуються міською радою по мірі можливості. Зокрема, на попередньому засіданні виконавчого комітету на придбання медичного обладнання (концентраторів та моніторів спостереження) для міської лікарні швидкої допомоги спрямовано 450 тис. грн та ще понад 1 млн грн – для міської комунальної лікарні №2. Окрім того, 250 тис. грн з бюджету громади направляється на відшкодування вартості медикаментів для хворих на діабет.

 

Якщо ви знаєте, яка насправді ситуація у закладах, напишіть про це у коментарях. 

 

Останні новини

Це цікаво

Оголошення

Нерухомість

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *